Miesiąc urodzenia mówi wiele o charakterze dziecka. Będzie marzycielem czy egoistą?

Niektórzy rodzice nie zdają sobie z tego sprawy, ale data urodzenia dziecka może mówić wiele o jego charakterze. Z pewnością w dorosłym życiu zauważacie podobieństwa pomiędzy osobami, które urodziły się np. w czerwcu. Możesz więc w pewnym stopniu spodziewać się tego, jaki charakter będzie miało twoje dziecko na podstawie terminu porodu.

Jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat, rodzice zastanawiają się, jaki będzie miało temperament. Czy będzie spokojne? Czy będzie się dobrze uczyło? A może zaskoczy wszystkich swoją kreatywnością? Astrologowie twierdzą, że miesiąc urodzin może przekazać rodzicom dużo informacji na temat osobowości. Choć nie zawsze się one sprawdzają, warto wiedzieć, czego będzie można się spodziewać po swoim dziecku. 

Zobacz wideo Jarosław Bieniuk zabrał Kazika na boisko. Rośnie mały piłkarz!

Styczeń

Dzieci, które urodzą się w styczniu, są ambitne i nadwyraz dojrzałe jak na swój wiek. Wyróżniają się ogromną inteligencją i pracowitością. Niektórzy nazywają je nawet małymi dorosłymi. To dlatego, że są również niesamowicie pracowite i skrupulatne. Niestety często zamykają się w sobie i trudno do nich dotrzeć. Szanują bardzo wartości rodzinne i to właśnie rodzice są ich najlepszymi przyjaciółmi.

Luty

Jeśli twoja pociecha przyszła na świat w lutym możesz spodziewać się tego, że ponad wszystko będzie ceniła wolność, a jej nastroje będą prawdziwą karuzelą. Osoby urodzone w tym miesiącu raz są przebojowe, innym razem nieśmiałe. Często się buntują, szybko nawiązują przyjaźnie. 

Marzec

Marcowe dzieci mają wielkie serce. Są zawsze dla tych, którzy ich potrzebują. Cechuje je ogromna empatia, szczerość, hojność i uprzejmość. Uwielbiają podróżować, a w przyszłości często wybierają artystyczne zawody.

Kwiecień 

Silny charakter i odwaga to cechy dzieci urodzonych w kwietniu. Lubią podejmować decyzje i być w centrum zainteresowania. To urodzeni przywódcy, którzy świetnie radzą sobie z kolejnymi wyzwaniami.

Maj

Spokojne i czułe, ale przy tym wszystkim uparte do granic możliwości. Rodzice dzieci urodzonych w maju nie mają łatwego zadania. Przede wszystkim muszą uzbroić się w cierpliwość i nauczyć się negocjować ze swoją pociechą.

Czerwiec

Towarzyskie i pełne pomysłów. Urodzone w czerwcu dzieci to prawdziwe wulkany energii. Gadatliwe, uwielbiają żarty i poznawanie nowych ludzi. 

Lipiec

Wrażliwe i uprzejme, wszystko biorą do siebie. Niby delikatne, ale potrafią zajść rodzicom za skórę. Potrzebują nieustannej opieki i atencji. Szybko się uczą i osiągają dobre wyniki w szkole.

Sierpień

Wesołe, pogodne, pełne życia i zakochane w sobie. Mają predyspozycje do kierowania innymi. Cenią prawdziwą przyjaźń i miłość.

Wrzesień

Czasem zamknięte i introwertyczne, lubią wytykać innym błędy, a to przez to, że są niezwykle bystre i mają świetną pamięć. Lubią sport i podróże. 

Październik

Ciche i spokojne. Cenią prawdziwą przyjaźń i relacje z innymi. Są urodzonymi marzycielami i świetnie sprawdzają się w kreatywnych zawodach.

Listopad 

Odrzucają autorytety, są dociekliwe i inteligentne. Ich umysły pracują na najwyższych obrotach. Ponadto lubią samotność, a czasem bywają skryte.

Grudzień

Dzieci urodzone w grudniu uwielbiają uczyć się nowych rzeczy i odkrywać świat. Są spokojne, pełne harmonii lojalne i hojne. Mają mnóstwo przyjaciół.

Najpopularniejsze imiona 2021Najpopularniejsze imiona 2021. Grecki lew przebił słowiańskiego woja

Więcej o: