Aleksandra Kwaśniewska mówi o dniu po wyborze ojca na prezydenta. "Połowa szkoły przyszła ubrana na czarno"

Aleksandra Kwaśniewska wróciła do wspomnień, kiedy to w 1995 roku wybrano jej ojca na prezydenta. - Ledwo poszłam do liceum, po miesiącu tata wygrał wybory i jak tata wygrał wybory, połowa tej szkoły przyszła na znak żałoby ubrana na czarno - mówi córka byłego prezydenta.

Aleksandra Kwaśniewska ostatnio coraz częściej wypowiada się w mediach. To właśnie w tym roku powróciła na antenę telewizji. Córka Aleksandra Kwaśniewskiego jest jedną ze współprowadzących nowej edycji programu "Miasto kobiet". Choć wyemitowana zaledwie trzy odcinki, to Kwaśniewska wspólnie z Marzeną Rogalską i Olgą Legosz porozmawiały o ważnych tematach społecznych. 

Zobacz wideo Aleksandra Kwaśniewska wraca do telewizji

Aleksandra Kwaśniewska po tym jak ojciec wygrał wybory: Połowa szkoły przyszła na znak żałoby ubrana na czarno

Aleksandra Kwaśniewska niedawno była gościem w programie "W moim stylu", który prowadzi Magdy Mołek na swoim kanale na YouTube. 40-latka opowiedziała pewną historię z czasów szkolnych, kiedy to w 1995 roku jej ojciec zwyciężył w wyborach prezydenckich z Lechem Wałęsą. Społeczeństwo obawiało się wówczas, że Polska może wrócić do czasów komunizmu. Dziennikarka zdradziła również, dlaczego po ślubie pozostała przy swoim starym nazwisku. 

Ledwo poszłam do liceum, po miesiącu tata wygrał wybory i jak tata wygrał wybory, połowa tej szkoły przyszła na znak żałoby ubrana na czarno. (…) Bardzo dużo było takiego lęku, że wrócimy do tego, co było, ale potem oczywiście na przestrzeni kolejnych lat przekonali się, że wręcz przeciwnie, że to właśnie mój tata był tą osobą, która nas przecież wprowadzała do Unii Europejskiej, do NATO wcześniej

- mówiła Magdzie Mołek.

 

Prezenterka dopytywała ją, czy w tamtym momencie miała wsparcie osób najbliższych, na co Ola z uśmiechem odpowiedziała:

Mam taką tendencję, że zapominam to, co złe. Pamiętam to, co dobre.

"Mam świadomość, że dla niektórych nigdy nic mnie tak nie dookreśli, jak to nazwisko"

Aleksandra Kwaśniewska zdradziła także, dlaczego pozostała przy swoim nazwisku panieńskim, kiedy ono jest głównie kojarzone z jej ojcem. 

Mam świadomość, że dla niektórych nigdy nic mnie tak nie dookreśli, jak to nazwisko. Jestem z tym pogodzona. Rozumiem, że czego bym nie robiła w życiu, dla wielu osób żadna z tych rzeczy nie byłaby tak osobliwa, jak bycie dzieckiem tych, a nie innych rodziców

- tłumaczyła Ola.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.