Ile dni do Mikołajek 2023, czyli jak długo przyjdzie czekać na przybycie Świętego z workiem prezentów?

Ile zostało dni do Mikołajek 2023, czyli ulubionego święta dzieci i nie tylko? Czasu coraz mniej, warto więc już dziś zacząć szykować list do świętego Mikołaja!

Odliczanie dni do mikołajek. Ile zostało dni do mikołajek?

Ile zostało dni do mikołajek 2023? Odliczanie warto rozpocząć już teraz. Jesień już coraz bardziej daje nam się we znaki, ale tym, co sprawia, że czujemy się nieco lepiej, jest perspektywa zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Ale zanim to nastąpi, będzie mieć miejsce ulubiony dzień wszystkich dzieci, czyli mikołajki. Ten wyjątkowy wieczór wiąże się z oczekiwaniem na postać świętego, który poruszając się saniami zaprzęgniętymi w renifery (z których najbardziej znany to oczywiście Rudolf) dociera do każdego zakątka ziemi, aby obdarować prezentami wszystkie grzeczne dzieci. Co ważne, w mikołajki upominki otrzymują nie tylko milusińscy, ale także bardzo często dorośli. Ile czasu zostało do ulubionego święta wszystkich dzieci i dorosłych, czyli mikołajek? Odliczanie dni czas zacząć!

Za ile dni mikołajki? Sprawdzamy ile czasu pozostało

Pierwszy dzień jesieni za nami. Oznacza to, że coraz śmielej spoglądamy w stronę końcówki roku, która jest wyjątkowym czasem zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Za ile dni są mikołajki? Spieszymy z odpowiedzią, że do mikołajek zostało nam nieco ponad dwa miesiące, a dokładnie 68 dni. To najwyższy czas, aby zabrać się za pisanie listu do Mikołaja.

Zobacz wideo Nie lubisz ozdabiać prezentów? Oto łatwe sposoby na pakowanie [Pracownia Bronka]

Kiedy są mikołajki? Zapisz datę w swoim kalendarzu

Dla osób, które zastanawiają się kiedy są mikołajki, przypominamy, że przypadają one co roku 6 grudnia. Jest to dzień, kiedy kościół katolicki i prawosławny wspomina świętego Mikołaja, biskupa Miry. Od średniowiecza dzień ten wiązał się z obdarowywaniem dzieci drobnymi upominkami. Było to związane z legendami krążącymi na temat świętego Mikołaja, który jako biskup szczególnie troszczył się o ubogich i dzieci, dostarczając im niezbędne do życia artykułu. Na przełomie XIX i XX wieku Mikołaj zatracił swoją początkową postać świętego i zaczął być kojarzony bardziej jako baśniowy twór, który z czasem uległ potwornej komercjalizacji. Niemniej jednak mimo tego zjawiska mikołajki każdemu kojarzą się z dzieciństwem i szczęśliwymi jego momentami.

Do mikołajek zostało już niewiele czasu

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Do mikołajek dni odlicza nasz kalkulator, więc milusińscy powinni już powoli zacząć pisać swoje listy, w których zawarte będą wszystkie prośby o prezenty. Tym najmłodszym będą musieli pomóc rodzice, a nieco starsi mogą wykazać się umiejętnością malowania - Mikołaj z pewnością zrozumie także obrazkowe prośby. Pisanie listu do Mikołaja może być świetną formą zabawy i wspólnego spędzania czasu, a przy okazji rodzice mogą dowiedzieć się, o czym tak naprawdę marzą ich pociechy.

Zobacz też: Mikołajki 2021. Pomysł na prezenty dla chłopca i dziewczynki

Więcej o: