Ile dni do Dnia Nauczyciela, czyli kiedy przypada Święto Edukacji Narodowej w 2021 roku?

Ile dni pozostało do Dnia Nauczyciela? Rok szkolny dopiero co rozpoczął się, a już niebawem będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Kiedy wypada święto w 2021 roku?

Odliczanie dni do Dnia Nauczyciela, czyli ile zostało dni do Dnia Edukacji Narodowej

"Za ile dni jest Dzień Nauczyciela?", "Odliczanie dni do Dnia Nauczyciela" to frazy, które coraz częściej pojawiają się w wyszukiwarkach internetowych. I nic w tym dziwnego. Rok szkolny zaczął się kilka tygodni temu, a jak wiadomo, co roku w październiku obchodzimy Święto Edukacji Narodowej zwane potocznie Dniem Nauczyciela. Jest to wyjątkowy dzień w szkołach na każdym szczeblu edukacji. Zajęcia dydaktyczne nie odbywają się a zarówno uczniowie jak i kadra pedagogiczna ma okazję świętować ten wyjątkowy moment. Nie brak w tym dniu drobnych upominków, kwiatów i okolicznościowych akademii, kiedy to uczniowie starają się wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. W jaki dzień przypada święto w 2021 roku?

Kiedy jest Dzień Nauczyciela? Sprawdzamy!

Kiedy jest Dzień Nauczyciela w tym roku? Warto wiedzieć, że jest to święto stałe obchodzone 14 października. Ustanowione zostało ono właśnie w tym dniu na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej, które miało miejsce 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy. 

Współcześnie Dzień Nauczyciela ma swoje początki w 1957 roku. Wtedy to ustalono, że 20 listopada będzie ustanowiony Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. Dopiero ustawa z dnia 27 kwietnia 1972 roku wprowadziła Dzień Nauczyciela obchodzony w rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej. W 1982 roku wprowadzono Kartę Nauczyciela, która zmieniła nazwę święta na Dzień Edukacji Narodowej. Dodatkowo zapisano, że jest to święto wszystkich pracowników oświaty.

Dzień Nauczyciela - odliczanie dni czas zacząć

Dzień Nauczyciela to wyjątkowe święto, które w każdej szkole obchodzone jest w nieco inny sposób. Odliczanie do niego ma się już ku końcowi, bowiem zostało nieco ponad dwa tygodnie. W szkołach przygotowywane są już zapewne okazjonalne apele, choć będą one ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowanie skromniejsze niż zazwyczaj. Wiele placówek w trosce o zdrowie uczniów i nauczycieli całkowicie zrezygnuje z organizacji obchodów. 

Do Dnia Nauczyciela zostało już tylko kilkanaście dni

Do Dnia Nauczyciela zostało już niewiele czasu, dlatego warto już zaplanować, w jaki sposób będziemy obchodzić ten wyjątkowy dzień. Zawsze sprawdzą się kartki z życzeniami i kwiaty, a także uwielbiane przez wszystkich słodycze. Można także pokusić się o nietuzinkowy prezent, jakim jest nagranie okolicznościowego filmiku dla nauczycieli itp. Wszystko zależy od kreatywności i pomysłowości uczniów. 

Ile dni zostało do Dnia Nauczyciela? Przypominamy

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Warto wiedzieć, ile jeszcze dni zostało do Dnia Nauczyciela. Spieszymy więc z podpowiedzią -dni do Dnia Nauczyciela odlicza nasz kalkulator.

Zobacz też: Kartka na dzień nauczyciela 2020. Co napisać na kartce dla nauczyciela?

Zobacz wideo Złudzenie optyczne, czyli jak nasz mózg potrafi nas oszukać [Pracownia Bronka]
Więcej o: