Kiedy wypłacają 500 plus? Niektórzy rodzice nie dostaną przelewu na konto w tym miesiącu

500 plus to świadczenie, które od 2016 roku służy podreperowaniu domowych budżetów Polaków. Nic dziwnego, że wszyscy szukamy informacji, kiedy wypłacają 500 plus. Mamy nie najlepsze wieści dla części rodziców.

Kiedy wypłacają 500 plus? Wrzesień to miesiąc wydatków

Rodzice doskonale wiedzą, że wrzesień to jeden z najtrudniejszych miesięcy w roku. Dzieci idą do szkół i w związku z tym pojawiają się dodatkowe wydatki. Trzeba nie tylko kupić wyprawkę szkolną, uzupełnić jesienną garderobę, lecz także opłacić posiłki na stołówkach, uiścić składkę na radę rodziców czy zapisać najmłodszych na zajęcia dodatkowe. Nie dziwią więc pytania o 500 plus. Kiedy wypłacają 500 plus? Mamy nie najlepsze wieści dla niektórych rodziców. Nie wszyscy dostaną pieniądze we wrześniu.

Kiedy wypłacają 500 plus? Kto nie dostanie pieniędzy?

Przypomnijmy, w tym roku rodzice musieli złożyć ponownie wnioski o świadczenie 500 plus. Można było tego dokonać od 2 lutego 2021. Jeśli wyrobiliśmy się w terminie i złożyliśmy je do 30 czerwca, ustalenie i wypłata świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpiło najpóźniej do końca sierpnia. I tu koniec pozytywnych wieści.

Rodzice, którzy nie złożyli wniosku na czas, złożyli go po 30 czerwca, stracili pieniądze za ten i poprzednie miesiące. Tu ważna informacja - 500 plus jest wypłacane wyłącznie od momentu złożenia wniosku.

Ci rodzice pieniądze za lipiec i kolejne miesiące dostaną do 30 września 2021 roku. Ale rodzice, którzy wnioski wysłali w sierpniu, dostaną pieniądze z wyrównaniem od sierpnia najpóźniej ostatniego dnia października. Nie otrzymają więc pieniędzy we wrześniu.

Zobacz wideo Czy waloryzacja 500 plus jest możliwa?

Kiedy wypłacają 500 plus? Więcej zmian

500 plus zmienia się cały czas. Sejm zaakceptował poprawki, które obecnie trafiły do Senatu. Oznacza to, że od przyszłego roku nie będzie już wypłat w gotówce. 500 plus będzie można dostać wyłącznie na konto.

Zgodnie z zapowiedzią rządu rodzinom będzie wypłacane kolejne świadczenie: Rodzinny kapitał opiekuńczy. Środki te nie trafią jednak do wszystkich rodziców. Są przeznaczone dla tych, którzy mają więcej niż jedno dziecko. Pozostali mają otrzymać rekompensatę w wysokości 400 zł miesięcznie, więc w ich przypadku 500 plus zmieni się w 900 plus.

Więcej o: