Ile dni do ferii, czyli jak w 2021 roku będą wyglądać ferie zimowe?

Ile dni do ferii jeszcze przed nami? Nad tym zastanawiają się nie tylko uczniowie, ale także rodzice planujący wyjazdy i atrakcje na czas zimowej przerwy w nauce. Jak w tym roku będą wyglądały ferie i ile czasu do nich pozostało?

Odliczanie dni do ferii. Jak w tym roku będzie wyglądać zimowa przerwa w nauce?

Odliczanie dni do ferii to przede wszystkim domena uczniów, którzy po trudnym semestrze czekają na swoje zimowe wakacje z utęsknieniem. Ostatnie lata są jednak pod tym względem inne, a uczniowie, którzy obecnie wypełniają swój obowiązek edukacyjny, zostali postawieni w bardzo trudnej sytuacji. Wszystko to związane jest z pandemią koronawirusa, która skutecznie sparaliżowała system edukacyjny na niemal dwa kolejne latach szkolne. Przypomnijmy, że w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie praktycznie przez całe drugie półrocze uczestniczyli w zajęciach zdalnie. Wierzono, że sytuacja odmieni się wraz z nadejściem jesieni i kolejnym semestrem. Niestety już u progu roku 2020/2021 uczniowie ponownie musieli opuścić szkolne ławy i zasiąść przed ekranami komputerów. Istnieje wiele badań, które jednoznacznie wskazują, że zdalne nauczanie wywiera negatywny wpływ na dzieci i młodzież i to nie tylko w kontekście przyswajania wiedzy. Przed paroma tygodniami rozpoczął się kolejny rok szkolny w trakcie pandemii i jak dotąd rozwój sytuacji pokazuje, że możemy mieć ponownie do czynienia z zamykaniem szkół, gdyż liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 z dnia na dzień wzrasta. Jak w takich okolicznościach planować ferie zimowe?

śnieg (zdjęcie ilustracyjne)Ile dni do zimy jeszcze przed nami, czyli kiedy możemy spodziewać się pierwszych oznak nowej pory roku

Ile zostało dni do ferii zimowych? Sprawdzamy

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Jeśli zastanawiasz się, ile zostało dni do ferii zimowych, to wszystko uzależnione jest od tego, o jakie województwo chodzi. Wraz z początkiem roku szkolnego minister Przemysław Czarnek deklarował, że w roku szkolnym 2021/2022 wszystko wróci do normy, tzn. ferie odbędą się w czterech turach, jak miało to miejsce dotychczas. Przypomnijmy bowiem, że w ubiegłym roku ze względu na zagrożenie epidemiczne podjęto w trakcie roku szkolnego decyzję o zmianie terminu ferii i wysłaniu wszystkich uczniów jednocześnie na zimowy wypoczynek, który trwał od 4 do 17 stycznia 2021.

Jak dotąd nie wiadomo nic na temat tego, aby w kalendarzu szkolnym miało dojść do radykalnych zmian, jednak duże znaczenie będzie miał tu rozwój sytuacji, w tym ilość zakażeń, a także odsetek osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. 

Za ile dni ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, wielkopolskim i świętokrzyskim?

Rodzice uczniów z województw kujawsko - pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego mogą w tym roku odetchnąć z ulgą. Ich pociechy udadzą się na zimowy wypoczynek w pierwszej turze ferii, która potrwa od 17 do 30 stycznia. Za ile to będzie dni? Pierwsza tura ferii zimowych rozpocznie się dokładnie za 110 dni.

Kiedy są ferie zimowe w podlaskim i warmińsko-mazurskim?

Uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, którzy zastanawiają się kiedy są ferie zimowe w ich rejonie, powinni przygotowywać się na wypoczynek na przełomie stycznia i lutego, a dokładnie między 24 stycznia a 6 lutego, czyli za 117 dni.

Ferie zimowe. Odliczanie w województwie dolnośląskim, mazowieckim, opolskim, zachodniopomorskim

Odliczanie do ferii zimowych 2022 nieco dłużej potrwa w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. W tym roku szkolnym żacy z tych obszarów na zasłużony wypoczynek udadzą się dopiero 31 stycznia, a potrwa on aż do 13 lutego. 

Wiosna w parku (zdjęcie ilustracyjne)Ile dni do wiosny przed nami? Kiedy rozpoczyna się wiosna kalendarzowa, a kiedy astronomiczna?

Do ferii zimowych w województwie lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim zostało jeszcze sporo czasu

Trzeba przyznać, że do ferii zimowych zostało jeszcze sporo czasu. W tym roku najdłużej przyjdzie poczekać uczniom szkół znajdujących się w lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Jako ostatni rozpoczną oni ferie 14 lutego, a potrwają one aż do 27 lutego. 

Zobacz też: Ile dni do Dnia Nauczyciela, czyli kiedy przypada Święto Edukacji Narodowej w 2021 roku?

Więcej o: