Ile dni do Dnia Matki? Odliczanie do święta wszystkich mam czas zacząć!

Ile dni do Dnia Matki? Dzieci zazwyczaj w ostatnim momencie przypominają sobie o nadchodzącym święcie, ale nie jest to regułą. Wiele z nich już z dużym wyprzedzeniem planuje niespodzianki dla swoich mam.

Odliczanie dni do Dnia Matki, czyli ile zostało dni do Dnia Matki?

Ile dni do Dnia Matki? W Polsce dzień ten obchodzony jest wiosną, ale święto ma charakter powszechny i uniwersalny, choć w różnych częściach świata celebrowane jest w różnych terminach. Odliczanie dni do Dnia Matki w Polsce rozpoczynamy już pod koniec maja. Niemniej jednak należy pamiętać, że mamom za ich szczególne poświęcenie i troskę należy się szacunek i pamięć każdego dnia, a nie tylko w dniu święta. Kwiaty raz do roku nie zastąpią stałego kontaktu i dbania o relację, nawet po tym kiedy dzieci dorosną i się usamodzielnią. Ile została dni do Dnia Matki? Najbliższe święto mam przypadać będzie dopiero w 2022 roku. Zostało więc jeszcze trochę czasu, aby zaplanować coś wyjątkowego z tej okazji.

Torebki na dzień matkiIdealny prezent na Dzień Matki? Modna torebka z wyprzedaży to dobry wybór!

Za ile dni Dzień Matki? Zaznacz w kalendarzu tą ważną datę!

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Dni do Dnia Matki odlicza nasz kalkulator. 

Zobacz wideo Prezent, z którym Dzień Matki będzie codziennie

Kiedy jest Dzień Matki? W jakim dniu obchodzimy go w Polsce, a w jakim w innych krajach?

Kiedy jest Dzień Matki obchodzony w naszym kraju? Otóż w Polsce jest on celebrowany co roku, 26 maja. Niemniej jednak nie jest to powszechnie obowiązująca data. Dzień Matki został ustanowiony w 1905 roku z inicjatywy Annie Marie Jarvis, która zabiegała o to ze względu na własną mamę. Początków kultu matki należy się doszukiwać jednak zdecydowanie wcześniej, już w okresie starożytnej Grecji i Rzymu, gdzie boginie Hera, Demeter czy Junona były otoczone szczególną czcią. 

Współcześnie Dzień Matki jest okazją do wyrażenia swojej wdzięczności za wychowanie i troskę, jaką otaczają nas mamy. Święto obchodzone jest zarówno w krajach europejskich, w Ameryce jak i w kręgu kultury muzułmańskiej. Różnią się natomiast datą:

 • 2 niedziela lutego - Norwegia
 • 3 marca - Gruzja
 • 8 marca - Afganistan, Albania, Białoruś, Bułgaria, Rosja, Azerbejdżan, Serbia, Wietnam
 • 4 niedziela wielkiego postu - Irlandia, Wielka Brytania
 • 21 marca - kraje muzułmańskie, m.in.: Libia, Syria, Jemen, Oman, Irak, Zjednoczone Emiraty Arabskie ale też Izrael
 • 1 niedziela maja - Hiszpania, Rumunia, Portugalia, Węgry
 • 2 niedziela maja - Australia, Austria, Belgia, Kanada, Chiny, Chorwacja, Cypr, Dania, Finalandia, Etiopia, Włochy, Japonia, Jamajka, Pakistan, Szwajcaria, Turcja.

Dzień Matki. Odliczanie do święta wszystkich mam

Dzień Matki. Odliczanie do święta można ustawić w aplikacji na smartfonie. Wystarczy ustawić powiadomienie, które przypomni nam odpowiednio wcześniej o zbliżającym się święcie, a wtedy zyskamy pewność, że nie przegapimy tego jakże ważnego dnia. 

Dzień MatkiNajpiękniejsze wierszyki na Dzień Matki. Życzenia, które wzruszają na odległość

Do Dnia Matki zostało... Nie zapomnij o prezencie 

Do Dnia Matki zostało jeszcze wiele tygodni, ale już teraz można zacząć planować wyjątkowy prezent, którego przygotowanie wymaga większej ilości czasu lub nakładu pracy. Warto uruchomić pokłady kreatywności, aby sprawić mamie wyjątkowy upominek na ten wyjątkowy dzień w roku. 

Zobacz też: Zbliża się Dzień Matki 2021. Kiedy wypada to święto? Skąd się wzięło?

Więcej o: