Ile dni do Dnia Dziecka? Zobacz ile czasu zostało do święta wszystkich dzieci

Ile dni do Dnia Dziecka pozostało? Jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać na święto wszystkich milusińskich?

Odliczanie dni do Dnia Dziecka, czyli ile zostało dni do Dnia Dziecka

Ile dni do Dnia Dziecka? To zagadnienie najbardziej interesuje milusińskich, którzy właśnie w tym dniu obchodzą swoje święto i mogą liczyć na życzenia, prezenty i wyjątkowe atrakcje. Niestety Dzień Dziecka zdarza się tylko raz w roku i trzeba na niego bardzo długo wyczekiwać. Warto jednak się poświęcić, gdyż zazwyczaj dzień ten obfituje w różnorodne atrakcje. Odliczanie dni do Dnia Dziecka może być bardzo ekscytujące, zwłaszcza kiedy znamy program przewidzianych atrakcji. A w tym dniu w każdej instytucji kultury, a także w przestrzeni miejskiej organizowane są festyny i wydarzenia angażujące dzieci. W szkołach uczniowie mają nieco więcej luzu niż zazwyczaj, a i rodzice są bardziej skłonni przystać na prośbę o nową zabawkę lub inny gadżet. Ile zostało dni do Dnia Dziecka? Na jakim etapie jest odliczanie dni do tego święta? Sprawdzamy!

Za ile dni Dzień Dziecka? Sprawdź w kalendarzu na 2022 rok

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Dni do Dnia Dziecka odlicza nasz kalkulator. Tak więc na ten wyjątkowy dzień trzeba jeszcze trochę poczekać, ale nie warto się smucić tym za ile dni Dzień Dziecka, gdyż po drodze większość maluchów będzie obchodzić swoje urodziny, a do wszystkich przybędzie z pewnością św. Mikołaj z workiem prezentów.

Kiedy jest Dzień Dziecka? Dzień Dziecka odliczanie czas zacząć!

Dla zapominalskich, którzy nie wiedzą kiedy jest Dzień Dziecka przypominamy, że co roku wypada on dokładnie 1 czerwca. Trudno dokładnie określić kiedy powstało to święto. Wskazywane jest kilka dat, które miały je zapoczątkować, w tym m.in.:

 • 1954 - wtedy to Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych poruszyło wątek konieczności stworzenia święta dziecka, które miałoby na celu upowszechnić ideały związane z prawami dziecka, które zawarte zostały w Karcie Narodów Zjednoczonych
 • 1952 - w tym roku inicjatywę na rzecz ustanowienia święta dzieci podjęła organizacja "The International Union for Protection of Childhood", która na co dzień trudniła się zapewnieniem bezpieczeństwa najmłodszym członkom społeczeństwa
 • 1926 - wtedy miało miejsce pierwsze świętowanie dnia dziecka w Chinach.

Warto pamiętać, że Dzień Dziecka obchodzony jest w różnych państwach w różnych terminach. W Polsce i krajach byłego bloku socjalistycznego święto to obchodzone jest 1 czerwca, ale już we Francji i Włoszech przypada 6 stycznia. 

Do Dnia Dziecka zostało... Nie zapomnij, że świętować można przez cały rok!

Do Dnia Dziecka zostało jeszcze wiele dni, nie oznacza to jednak, że nie możemy sobie zorganizować prywatnego świętowania w rodzinnym gronie. Okazją do tego mogą być różne rocznice, np. urodziny, imieniny lub inne istotne dla nas daty. Pamiętajmy, że każda okazja do tego, aby spędzić czas z rodziną i z dziećmi jest dobra i pozwala budować wzajemną więź. Celebrujmy każdą taką możliwość - nie tylko w Dzień Dziecka. 

Zobacz też: Lego - klocki dla każdego. Przegląd propozycji dla maluchów i starszych dzieci

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.