Ile dni do końca roku 2021? Odliczanie do Sylwestra czas zacząć!

Ile dni do końca roku pozostało jeszcze? Kiedy wystrzelą korki od szampana zwiastujące rozpoczęcie nowego, 2022 roku?

Za ile dni koniec roku? Odliczanie dni do końca roku

Ile dni do końca roku? To pytanie zazwyczaj pojawia się tuż po tym, kiedy wszyscy wrócimy z wakacji, dzieci ruszą do szkół, a rodzice do codziennych obowiązków. Wtedy w głowach pojawia się myśl ile czasu minie nim trafi się dłuższa przerwa w nauce i pracy. A tak się składa, że przerwa ta związana jest w naszym kraju z okresem świąteczno - noworocznym. Święta Bożego Narodzenia wypadają pod koniec grudnia, a dokładnie 25-26, a tydzień po nich żegnamy stary rok i świętujemy rozpoczęcie nowego. Tym za ile dni koniec roku szczególnie interesują się uczniowie, gdyż zazwyczaj niedługo po rozpoczęciu nowego roku kalendarzowego następuje zimowa przerwa w nauce, zwana potocznie feriami zimowymi. Odliczanie dni do końca roku zaczynają oni praktycznie już 1 września

Kolorowe paznokcie na sylwestra? Tej nocy warto zaszaleć i zdecydować się na manicure, którego normalnie nie robimy Paznokcie na sylwestra: jaki manicure będzie najlepszy?

Kiedy jest koniec roku i Sylwester?

Koniec roku zawsze przypada 31 grudnia. Wtedy to imieniny obchodzi Sylwester, od którego imienia zwyczajową nazwę przyjął ten dzień. Od lat w wyjątkowy sposób świętujemy odejście starego roku. Organizowane są w tym dniu liczne bale i imprezy. Polacy chętnie bawią się na domówkach, koncertach plenerowych, a także prawdziwych balach odbywających się w hotelach i restauracjach. Zwyczajem związanym z tym dniem jest również składanie sobie życzeń noworocznych, którym towarzyszy symboliczny toast o północy. 

Nowy Rok przypadający 1 stycznia jest nie tylko pierwszym dniem roku, ale też świętem w kościele rzymskokatolickim. Wierni zobowiązani są do uczestnictwa w tym dniu w mszy świętej, gdyż jest to święto nakazane - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. 

Koniec roku: odliczanie

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Koniec roku. Odliczanie do Sylwestra wchodzi w ostatnią fazę bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia. Tak się bowiem składa, że dokładnie tydzień po wigilii Bożego Narodzenia przypada ostatni dzień roku, czyli Sylwester. W 2021 żegnać stary rok będziemy w piątek, a nowy przypadnie w sobotę. Biorąc pod uwagę, że 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a w 2022 przypadnie on w sobotę, pracodawcy będą zobowiązani oddać swoim pracownikom dzień wolny za święto przypadające w sobotę w innym ustalonym terminie.

Przekąski sylwestrowe to obowiązkowy punkt domowej imprezy. Zdjęcie ilutracyjne Przekąski sylwestrowe - szybkie i smaczne. Przekąski wegetariańskie i z mięsem

Do końca roku 2021 zostało już coraz mniej czasu!

Do końca roku zostało z każdym dniem coraz mniej czasu. Warto więc przypomnieć sobie swoje noworoczne postanowienia i podsumować czy udało się je zrealizować. Jeśli nie jest to ostatni moment, aby tego dokonać. Warto to zrobić, by być fair względem siebie i innych osób, które wiedziały o naszym zobowiązaniu. Ponadto wypełnienie go dobrze zwiastuje na kolejny rok i ewentualne nowe postanowienia. 

Zobacz też: Makijaż na sylwestra - jak wykonać prosty i efektowny makijaż?

Więcej o: