Ile dni do Świąt Bożego Narodzenia? Kiedy w 2021 wypadają święta?

Ile dni do Świąt Bożego Narodzenia pozostało w 2021 roku? Jak co roku, kiedy miną wakacje powoli nieśmiało zaczynamy myśleć o tym, ile czasu pozostało do ulubionych świąt Polaków, czyli do Bożego Narodzenia.

Kiedy są Święta Bożego Narodzenia? Sprawdź kalendarz

Ile dni do Świąt Bożego Narodzenia? Tego kiedy są Święta Bożego Narodzenia nie trzeba chyba nikomu przypominać. Obchodzimy je na pamiatkę przyjścia Jezusa na świat, a wypadają one co roku 25 grudnia. W polskiej tradycji bardzo ważnym momentem jest dzień poprzedzający Boże Narodzenie, czyli przypadająca 24 grudnia wigilia. Wtedy to w większości domów odbywa się specjalnie przygotowana wieczerza, po której zebrani wspólnie śpiewają kolędy i udają się na pasterkę, czyli specjalną mszę świętą odbywającą się o północy z 24 na 25 grudnia. W tym roku wigilia Bożego Narodzenia wypada w piątek, natomiast pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w sobotę i niedzielę. W tym miejscu warto wspomnieć, że nasz kraj jest ewenementem jeśli chodzi o Boże Narodzenie - świętuje się u nas aż dwa dni (25 i 26 grudnia), gdy w większości krajów ograniczone jest to jedynie do 25 grudnia. 

Odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia, czyli za ile dni Święta Bożego Narodzenia? 

Odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia zwyczajowo zaczyna się po uroczystości Wszystkich Świętych wypadającej 1 listopada. Wtedy to w witrynach sklepów pojawiają się pierwsze dekoracje świąteczne, a w telewizji zaczynają dominować mikołajkowe reklamy etc. Za ile dni Święta Bożego Narodzenia? Dla chrześcijan momentem kiedy rozpoczyna się to odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia jest rozpoczęcie Adwentu będącego czasem przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Zaczyna się on w niedzielę, cztery tygodnie przed Bożym Narodzeniem. W 2021 roku początek adwentu przypada na 28 listopada. 

Zobacz wideo Święta, święta i po świętach? Zadbaj o gwiazdkowy nastrój w swoim domu na dużo dłużej

Święta Bożego Narodzenia. Odliczanie do Nowego Roku

Końcówka roku w Polsce to okres wyjątkowo uroczysty. W krótkim odstępie czasowym świętujemy bowiem Boże Narodzenie, ale także nadejście Nowego Roku. Święta Bożego Narodzenia odliczanie do Nowego Roku rozpoczynają niezwykle szybko i trwa ono bardzo krótko. W 2021 roku Sylwester, czyli ostatni dzień starego roku przypada w piątek 31 grudnia, a Nowy Rok świętować będziemy w sobotę. 

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało... Zacznij już dziś przygotowania!

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało niewiele czasu. Już niebawem w większości sklepów zobaczymy świąteczne dekoracje, a z głośników popłyną kolędy i piosenki świąteczne. Na półkach natomiast znaleźć będzie można setki inspiracji na prezenty choinkowe. Większość Polaków uważa, że takie zabiegi marketingowe są zbyt wcześnie wdrażane do sklepów, a przez to magia świąt z roku na rok słabnie. Druga część społeczeństwa cieszy się, że ten magiczny okres w roku można przedłużyć o te kilka tygodni poprzedzających święta, kiedy wszędzie widoczne są już oznaki ich zbliżania się. Nie pozostaje nic innego jak zacząć przygotowania!

Zobacz też: Kolędy i pastorałki dla dzieci. Jak zachęcić pociechę do wspólnego śpiewania? [Teksty piosenek]

Więcej o: