Wypłata 500 plus wrzesień 2021. Niektórzy rodzice nie dostaną pieniędzy

Wypłata 500 plus wrzesień 2021. Środki za ten miesiąc zasilą domowy budżet jedynie tych rodziców, którzy na czas złożyli nowe wnioski o wypłatę świadczenia. Niektórzy świadczeniobiorcy będą musieli poczekać, inni nie dostaną pieniędzy w ogóle.

Wypłata 500 plus - wrzesień 2021 jest miesiącem, kiedy środki ze świadczenia szczególnie się nam przydadzą. Rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego i konieczność skompletowania wyprawki dla pociech poważnie nadszarpnęły domowe budżety w wielu rodzinach. Środki z programu "Dobry start" nie pokrywają w pełni tych wydatków

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Wypłata 500 plus - wrzesień 2021 jeszcze na konto

Nowe przepisy dotyczące wypłaty środków ze świadczenia 500 plus zakładają, że środki te nie będą już wypłacane w gotówce, do ręki. Rodzice, którzy będą chcieli dalej otrzymywać pieniądze, a do tej pory nie korzystali w tym przypadku z przelewów bankowych, będą musieli to zmienić.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Wypłata 500 plus wrzesień 2021 - kto stracił pieniądze?

Aby dalej pobierać świadczenie 500 plus, rodzice musieli w tym roku złożyć nowe wnioski o wypłatę środków. Wnioski te były przyjmowane od 2 lutego 2021 roku. Każdy, kto złożył swój wniosek do 30 czerwca, dostał wypłatę świadczenia z wyrównaniem od czerwca - do końca sierpnia. Rodzice, którzy złożyli wniosek po 30 czerwca niestety stracili świadczenie za ten miesiąc, świadczenie jest im wypłacane od momentu złożenia wniosku. Pieniądze za lipiec i kolejne miesiące dostaną do 30 września 2021 roku. Z kolei osoby, które wnioski złożyły w sierpniu, dostaną środki z wyrównaniem od sierpnia najpóźniej do końca października. 

Zmiany w 500 plus. Zmiany w 500 plus. "Około 6-7 tys. osób straci pracę"

Wypłata 500 plus wrzesień 2021 - jeszcze bez niektórych zapowiedzianych zmian

Już niedługo pełną obsługą świadczenia 500 plus będzie się zajmował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszelkie formalności dotyczące prawa do 500 plus za okresy sprzed 1 stycznia 2022 roku będą jeszcze realizowane przez dotychczasowe organy - samorządy. Od 1 stycznia 2022 roku to już Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał świadczenia. Od 1 lutego 2022 roku ZUS będzie też już przyjmować wnioski na kolejne okresy, czyli od 1 czerwca 2022 roku.

Więcej o: