Sebastian Karpiel-Bułecka o góralskim wychowaniu dzieci. "Jakbyś powiedział, że masz ADHD, dostałbyś klapsa"

Sebastian Karpiel-Bułecka przyłączył się do akcji #zdrowiewgłowie. W związku z tym opowiedział o szczegółach surowego, góralskiego wychowania dzieci. - To był temat tabu. Nie mówiło się o tego typu rzeczach. Wtedy nie było wielu "dolegliwości", o których mówi się dzisiaj - podkreślił muzyk.

Sebastian Karpiel-Bułecka jest szczęśliwym ojcem dwójki dzieci: córki Antoniny urodzonej w 2015 roku oraz syna Jędrzeja. 45-latek ostatnio zaangażował się w akcję #zdrowiewgłowie. To nowy program fundacji TVN mający na celu nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Codziennie zbierane są pieniądze na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Muzyk udzielił wywiadu, w którym zdecydował się powiedzieć kilka słów o góralskim wychowaniu pociech. Oprócz lidera zespołu "Zakopower" do akcji przyłączyli się także celebryci tacy jak: Kayah, Dorota Szelągowska czy Anna Dereszowska.

Zobacz wideo Paulina Krupińska pokazała, jak spędza czas w obecnej sytuacji

Sebastian Karpiel-Bułecka opowiada o wychowaniu w góralskim stylu

Sebastian Karpiel-Bułecka niedawno w rozmowie z redaktorem programu "Dzień dobry TVN" ocenił typowe góralskie wychowanie dzieci. Podkreślił, że w przeszłości nie było takiej świadomości wśród ludzi, co teraz. Dodał, że wielu rodziców nie wiedziało o poważnych problemach swoich dzieci.

To był temat tabu. Nie mówiło się o tego typu rzeczach. Wtedy nie było wielu "dolegliwości", o których mówi się dzisiaj. Jakbyś komuś powiedział wtedy, że masz ADHD, dostałbyś klapsa w tyłek. Dziś jesteśmy bardziej świadomi i wiemy, z czego niektóre problemy wynikają. Zachowanie dzieci dzięki temu nie jest oceniane jako "niegrzeczne"

- wyznał piosenkarz. 

Lidera zespołu "Zakopower" zdradził, jak on wychowuje swoje pociechy:

Sam jestem ojcem, sam mam dzieci. Zawsze bardzo przeżywam, kiedy widzę, że są dzieci, które cierpią i chorują, potrzebują pomocy. Ważne jest to, żeby poświęcać dzieciom czas. Nawet na siłę próbować wyciągać informacje. Rodzice są często zabiegani i zapracowani, nie mają czasu, żeby im go poświęcać - mówił muzyk.
 
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA