Ewa Chodakowska planuje odchudzać dzieci i edukować wuefistów. "Jedyny taki program na świecie"

Ewa Chodakowska chce walczyć z otyłością u dzieci, a także promować zdrowy styl życia. Podkreśla, że zdrowie pociech to nasza wspólna przyszłość. - Maszyna już ruszyła, a ja nie mam w zwyczaju się ani zatrzymywać, ani odpuszczać. Fakt, że sama dzieci nie mam i mieć nie będę, nie stanie mi na drodze - podkreśla trenerka.

Ewa Chodakowska to popularna polska trenerka. Od kilku lat jest szczęśliwą żoną Greka Lefterisa Kavoukisa. 39-latka ma miliony zwolenniczek na całym świecie. Aktywność trenerki w sieci sprawiła, że fani chętnie obserwują zarówno jej życie zawodowe, jak i prywatne. Niedawno Chodakowska miała przyjemność gościć w Instytucie Matki i Dziecka, gdzie rozpoczęła nowy projekt dotyczący walki z otyłością u dzieci. Teraz prezentuje swój nowy projekt

Zobacz wideo Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. "Bałam się o tym mówić"

Ewa Chodakowska chce rozpocząć działania w kierunku promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży

Ewa Chodakowska nie planuje mieć własnych dzieci, jednak nie oznacza to, że jako trenerka nie jest zainteresowana zdrowie i aktywnością fizyczną młodego pokolenia. 39-latka opublikowała na swoim profilu na Instagramie obszerny wpis, w którym starannie opisała swoje działania zmierzające do promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Wyznała, że kompleksowy program został opracowany we współpracy z ekspertami: 

2019 - w tym roku podjęłam decyzję ze swoimi partnerami o rozpoczęciu działań w kierunku promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży (...) Wrzesień 2020 - przeprowadziłam wspólnie z moim Be Diet Catering badania dotyczące aktywności fizycznej i żywienia dzieci - przepytaliśmy tutaj 800 rodzin. Marzec 2021 - razem z Purella Superfoods wprowadziliśmy na polski rynek nową linię zdrowych przekąsek dla dzieci - Be Raw Kids. Czerwiec 2021 - udostępniłam na swoim kanale youtubowym pierwszą część animowanego treningu dla dzieci - Trening z gangiem przekąsków. Czerwiec 2021 - podjęłam współpracę z Instytutem Matki i Dziecka. Wrzesień 2021 - udostępniłam na swoim kanale YT pełną, 30-minutową wersję animowanego treningu dla dzieci - zaznaczam z dumą, że to rewolucyjny i jedyny taki program na świecie.

Czarnek o otyłości u dzieciPolitycy i eksperci komentują słowa ministra Czarnka o otyłości u dzieci. "Nie możemy sobie pozwolić na żarty"

Okazuje się, że Chodakowska chce edukować i współpracować z nauczycielami wychowania fizycznego.

Jeszcze w tym roku szkolnym rusza projekt Be Active Kids - nauczyciele WF-u dostaną darmowe materiały, które mają za zadanie pomóc w tworzeniu atrakcyjnych zajęć WF. Materiały są już gotowe i zostały zaopiniowane przez fizjoterapeutów i lekarzy Instytutu Matki i Dziecka. A to dopiero początki

- zdradza trenerka. 

 

Ewa Chodakowska: Zdrowie dzieci to nasza wspólna przyszłość

Ewa Chodakowska podkreśla, że bardzo chciałaby, aby dzieci oderwały się od komputerów i smartfonów, a także zastąpiły niezdrowe jedzenie czymś pożywnym i wartościowym. Duże znaczenie odgrywają tutaj nauczyciele wychowania fizycznego, którzy powinni zainteresować uczniów tak, aby nie lekcje WF nie kojarzyły im się z nudnymi zajęciami. 

Liczę na to, że wiele osób ze sportowego świata podejmie się podobnych działań, bo zdrowie dzieci to nasza wspólna przyszłość. W tym i moja. Maszyna już ruszyła, a ja nie mam w zwyczaju się ani zatrzymywać, ani odpuszczać. Fakt, że sama dzieci nie mam i mieć nie będę, nie stanie mi na drodze

- dodaje. 

Piotr KraśkoKraśko szczerze o dzieciach. "Jestem ojcem zorganizowanej grupy przestępczej"

Więcej o: