Najmłodsza matka w historii. Urodziła syna w wieku 5 lat

Lina Medina urodziła się w 1933 roku, a już w 1939 została matką Gerarda. Jej syn zmarł w wieku 40 lat na rzadką chorobę szpiku kostnego. Do dziś nie wiadomo, kto był jego ojcem.

Lina Medina jest najmłodszą matką w historii medycyny. Peruwianka urodziła swojego pierwszego syna w wieku 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni.

Kioto, Japonia/ Fot. ShutterstockFala samobójstw dzieci w Japonii. Rekord pierwszego roku pandemii

Ojca Liny Mediny zaniepokoił opuchnięty brzuch córki 

Jako pierwszy stanem dziewczynki zaniepokoił się jej ojciec - Tiburcio Medina, który zabrał swoją córkę do szamana z wioski. Rodzina pochodziła z regionu Huancavelica (południowy-zachód Peru). Dziewczyna miała opuchnięty brzuch, a wioskowy szaman uznał, że jest on spowodowany guzem znajdującym się w ciele dziewczynki i zalecił jej ojcu konsultację z lekarzami w szpitalu, w miasteczku Pisco. 

Dziewczynkę przyjął dr Gerardo Lozada, który po wstępnych badaniach zabrał dziewczynkę do stolicy kraju - Limy, gdzie inni lekarze potwierdzili jego diagnozę. Okazało się, że zaledwie 5-letnia dziewczynka jest w ciąży, w którą zaszła w wieku 4 lat i 11 miesięcy. Dziewczynka urodziła syna 14 maja 1939 roku przez cesarskie cięcie, które przeprowadzili dr Gerardo Lozada, dr Rolando Colareta i dr Busalleu.

Zobacz wideo Przerażające

Syn Liny Mediny zmarł na rzadką chorobę szpiku kostnego 

Ważący w chwili narodzin zaledwie 2,7 kg Gerardo Medin - syn Lindy, otrzymał imię po lekarzu, który przyjął poród pięciolatki. Chłopiec do dziesiątego roku życia nie wiedziała, że Lina jest jego matką. Myślał, że są rodzeństwem. Mężczyzna zmarł w 1979 roku, w wieku 40 lat, na rzadką chorobę szpiku kostnego - informuje brytyjski dziennik "The Sun". Nie wiadomo, kim był ojciec Gerarda Mediny, podejrzenia padły na ojca oraz brata dziewczynki, jednak obaj okazali się niewinni. 

Kontrowersyjna książeczka dla dzieciKsiążka dla przedszkolaków o "majstrowaniu dzidziusia" spełnia rolę edukacji seksualnej? Rodzice są oburzeni

Kiedy Lina dorosła zaczęła pracować jako sekretarka w klinice dr. Lozada oraz poślubiła Raúla Jurado, z którym w 1972 roku doczekała się syna. Kobieta ma obecnie 89 lat i od lat zmaga się z biedą. W 2002 roku opublikowano książkę o peruwiance, pióra Jose Sandovala, w której na temat wsparcia nieletnich matek w Peru wypowiedział się mąż kobiety. "Rząd skazał je (małoletnie matki - red.) na życie w ubóstwie. W każdym innym kraju byłyby przedmiotem szczególnej troski" - przekazał cytowany przez Wirtualną Polskę, Jurado. I dodał, że jego żona nie otrzymała pomocy od państwa, ani w 1939 roku, ani w późniejszych latach. 

Lina Medina - najmłodsza matka w historii. Urodziła syna w wieku 5 lat. Nie wiadomo, kto był ojcem chłopcaLina Medina - najmłodsza matka w historii. Urodziła syna w wieku 5 lat. Nie wiadomo, kto był ojcem chłopca Fot. flickr.com/TravelingMan

Dlaczego dziecko rodzi dziecko?

Przypadek Liny wzbudził ogromne zainteresowanie lekarzy. Badania pokazują, że ok. 1 na 10 000 dzieci dojrzewa przedwcześnie, osiągając dojrzałość płciową. Lina miała zacząć miesięczkować w wieku trzech lat lub nawet ośmiu miesięcy. Informacje na ten temat są rozbieżne. 

Historia relacji Lewisa Carrolla z dziećmi Linddellów do dziś budzi wiele emocji"Alicję w Krainie czarów" zna każdy. Mało kto wie, że historia prawdziwej Alicji kryje mroczną tajemnicę

Historia niestety zna wiele przypadków dziewczynek, które w wieku kilku lat rodziły dzieci. Kilkanaście lat po tym, jak Lina urodziła syna, do szpitala trafiła inna Peruwianka - ośmioletnia Hilda Trujillo. Dziewczynka zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, tak samo jak inne dzieci, które rodziły dzieci, poczęte w wyniku gwałtu przez braci, kolegów z podwórka, ojców, ojczymów czy dziadków. 

Zobacz też: Gwałt, a po nim kolejna trauma. "Boi się, że będzie musiała urodzić dziecko gwałciciela"

Więcej o: