500 plus - zmiany w świadczeniu już pewne. "Program może się po prostu posypać"

500 plus - zmiany w programie nie wszystkim się spodobają. Po pierwsze wnioski będzie można składać wyłącznie w formie elektronicznej, a po drugie wypłata środków będzie następowała bezgotówkowo.

Zmiany w 500 plus zostały przyjęte przez sejm. Za uchwaleniem nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zagłosowało 236 posłów. 161 głosujących było przeciw a 49 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że rodzice powinni się przygotować na kilka istotnych zmian.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Zmiany w 500 plus - niektórym się nie spodobają

Zgodnie z nowymi przepisami obsługą świadczenia "Rodzina 500 plus" będzie teraz zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych (dotychczas było to zadanie samorządów). Rodzice będą składać wnioski o przyznanie świadczenia jedynie przez internet, a pieniądze będą otrzymywać bezgotówkowo - przelewem na wskazany przez siebie rachunek bankowy. 

Zmiany w 500 plus - nie wszystko na raz

Formalności dotyczące prawa do świadczenia za okresy sprzed 1 stycznia 2022 roku będą jeszcze realizowane przez dotychczasowe organy. Podobnie jak wypłacanie świadczeń przyznanych przed 1 stycznia 2022 roku do końca okresu rozliczeniowego, czyli do 31 maja 2022 roku Z kolei już od 1 stycznia 2022 roku to Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał przyznawane przez siebie środki ze świadczenia. Od 1 lutego 2022 roku będzie też przyjmować wnioski na kolejne okresy (od 1 czerwca 2022 roku).

Zobacz wideo Skąposzczety (czyli dżdżownice) opanowały świat. I bardzo dobrze [PRACOWNIA BRONKA]

Zmiany w 500 plus

Zmiany w 500 plus będą niewątpliwie sporym obciążeniem dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Moim zdaniem 500 plus może się po prostu posypać po przeniesieniu do ZUS-u

- powiedział niedawno portalowi money.pl Piotr Szumlewicz ze Związkowej Alternatywy. Zmiana w programie ma jednak zgodnie z informacjami portalu rp.pl zapewnić rządowi oszczędność 3,1 mld zł. 

Świadczenie 1000 plus. Niebawem rodziców czeka zastrzyk gotówki. Istotna jest jedna kwestiaWypłata 500 plus wrzesień 2021. Nie wszyscy dostaną w tym miesiącu pieniądze

Zmiany w 500 plus i Dobrym starcie

Podobne zmiany przeszło już inne świadczenie - Dobry start, czyli środki na szkolną wyprawkę, przyznawane raz w roku w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko. Już w tym roku szkolnym rodzice składali wnioski o wypłatę środków do ZUS-u drogą elektroniczną. 

Więcej o: