Miała 60 lat, kiedy urodziła bliźnięta. Jak teraz wygląda życie Barbary Sienkiewicz?

Barbara Sienkiewicz znana m.in. z "M jak miłość", "Klanu" i "Rancza" jest najstarszą mamą w Polsce. Aktorka miała niespełna 60 lat, kiedy urodziła bliźnięta. Chociaż podejrzewano, że zaszła w ciążę dzięki zapłodnieniu in vitro, nigdy nie potwierdziła tej wersji.

Barbara Sienkiewicz ma na swoim koncie epizodyczne role w najsłynniejszych polskich serialach, takich jak "M jak miłość", "Klan" i "Ranczo". Aktorka występowała też m.in. w Teatrze Lalka w Warszawie, ale to nie kariera sceniczna przyniosła jej największą rozpoznawalność a miano najstarszej mamy w Polsce. W 2015 roku przyszły na świat jej dzieci i mówił o tym cały kraj. Obecnie jest dyrektorką artystyczną lalkowego teatru objazdowego "GONG" dla dzieci. Co jeszcze u niej słychać?

Zobacz wideo Cezary Żak nie znosi grywać z żoną! Kryzysy w małżeństwie. "Dzwoni do mnie mama"

Barbara Sienkiewicz jest najstarszą mamą w Polsce

W 2015 roku w wieku 59 lat Barbara Sienkiewicz została mamą. Jak podkreślała w wywiadach, do zapłodnienia doszło w sposób naturalny a "ojciec dziecka nie ma żadnych praw, ani obowiązków w stosunku do dzieci". Ania i Piotr, bo takie imiona wybrała dla swoich dzieci, wywrócili życie aktorki do góry nogami, a szczęśliwa mama często wypowiadała się na temat wad i zalet późnego macierzyństwa. Podkreślała, że późne macierzyństwo wynika z tego, że wcześniej nie czuła się na siłach, aby zostać mamą z powodów psychicznych i biologicznych. Ciążę wspominała jako najpiękniejszy okres w swoim życiu. Mówiła, że czuła się silną i niezależną kobietą, która podoła zadaniu wychowania dwójki dzieci.

Niestety na aktorkę spadła fala nienawiści. Starała się nie przejmować negatywnymi opiniami na swój temat, ale z ich powodu postanowiła, że poczeka z ochrzczeniem dzieci, aż opadną emocje.

Mówi się, że to jest najszczęśliwszy dzień w życiu, ale to jest jednocześnie spokój takiej pewności, że dzieci pójdą już drogą, która jest pewną drogą na całe życie. Myślę, że chrzest mógł być wcześniej o kilka miesięcy, bo z tym nie należy zwlekać, ale rodzice zazwyczaj chrzczą dzieci do roku, więc ciesze się, że zmieściłam się w tym kanonie

- mówiła w rozmowie z "Super Expressem".

Jak donosi Onet, aktorka utrzymywała się wyłącznie z emerytury w wysokości 1250 zł. Sytuację upublicznił prezes Związku Artystów Scen Polskich. Olgierd Łukaszewicz zwrócił się o pomoc do władz, ponieważ matka bliźniąt nie otrzymała zasiłku macierzyńskiego. Świadczenie nie zostało przyznane, rzekomo nie płaciła dobrowolnych składek. Poza tym w Polsce nie można łączyć zasiłku macierzyńskiego z emeryturą.

Obecnie Barbara Sienkiewicz nie udziela się w mediach i dba o prywatność swoich dzieci. Mieszka razem ze swoją schorowaną mamą w niewielkim mieszkaniu w Warszawie. Ostatni raz oglądali ją w serialu fabularnym "Oko za oko" w 2018 roku. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA