Miała 60 lat, kiedy urodziła bliźnięta. Jak teraz wygląda życie Barbary Sienkiewicz?

Barbara Sienkiewicz znana m.in. z "M jak miłość", "Klanu" i "Rancza" jest najstarszą mamą w Polsce. Aktorka miała niespełna 60 lat, kiedy urodziła bliźnięta. Chociaż podejrzewano, że zaszła w ciążę dzięki zapłodnieniu in vitro, nigdy nie potwierdziła tej wersji.

Barbara Sienkiewicz ma na swoim koncie epizodyczne role w najsłynniejszych polskich serialach, takich jak "M jak miłość", "Klan" i "Ranczo". Aktorka występowała też m.in. w Teatrze Lalka w Warszawie, ale to nie kariera sceniczna przyniosła jej największą rozpoznawalność a miano najstarszej mamy w Polsce. W 2015 roku przyszły na świat jej dzieci i mówił o tym cały kraj. Obecnie jest dyrektorką artystyczną lalkowego teatru objazdowego "GONG" dla dzieci. Co jeszcze u niej słychać?

Zobacz wideo Cezary Żak nie znosi grywać z żoną! Kryzysy w małżeństwie. "Dzwoni do mnie mama"

Barbara Sienkiewicz jest najstarszą mamą w Polsce

W 2015 roku w wieku 59 lat Barbara Sienkiewicz została mamą. Jak podkreślała w wywiadach, do zapłodnienia doszło w sposób naturalny a "ojciec dziecka nie ma żadnych praw, ani obowiązków w stosunku do dzieci". Ania i Piotr, bo takie imiona wybrała dla swoich dzieci, wywrócili życie aktorki do góry nogami, a szczęśliwa mama często wypowiadała się na temat wad i zalet późnego macierzyństwa. Podkreślała, że późne macierzyństwo wynika z tego, że wcześniej nie czuła się na siłach, aby zostać mamą z powodów psychicznych i biologicznych. Ciążę wspominała jako najpiękniejszy okres w swoim życiu. Mówiła, że czuła się silną i niezależną kobietą, która podoła zadaniu wychowania dwójki dzieci.

Kiedy 500 plus w sierpniu 2021? Niektórych czeka rozczarowanie1000 zł na dziecko. Dodatkowa gotówka tylko dla niektórych rodziców. "Co to za segregacja?"

Niestety na aktorkę spadła fala nienawiści. Starała się nie przejmować negatywnymi opiniami na swój temat, ale z ich powodu postanowiła, że poczeka z ochrzczeniem dzieci, aż opadną emocje.

Mówi się, że to jest najszczęśliwszy dzień w życiu, ale to jest jednocześnie spokój takiej pewności, że dzieci pójdą już drogą, która jest pewną drogą na całe życie. Myślę, że chrzest mógł być wcześniej o kilka miesięcy, bo z tym nie należy zwlekać, ale rodzice zazwyczaj chrzczą dzieci do roku, więc ciesze się, że zmieściłam się w tym kanonie

- mówiła w rozmowie z "Super Expressem".

Jak donosi Onet, aktorka utrzymywała się wyłącznie z emerytury w wysokości 1250 zł. Sytuację upublicznił prezes Związku Artystów Scen Polskich. Olgierd Łukaszewicz zwrócił się o pomoc do władz, ponieważ matka bliźniąt nie otrzymała zasiłku macierzyńskiego. Świadczenie nie zostało przyznane, rzekomo nie płaciła dobrowolnych składek. Poza tym w Polsce nie można łączyć zasiłku macierzyńskiego z emeryturą.

Obecnie Barbara Sienkiewicz nie udziela się w mediach i dba o prywatność swoich dzieci. Mieszka razem ze swoją schorowaną mamą w niewielkim mieszkaniu w Warszawie. Ostatni raz oglądali ją w serialu fabularnym "Oko za oko" w 2018 roku. 

Rafał MaślakDzieci Rafała Maślaka dostają obrzydliwe groźby śmierci. Hejterzy są bezlitośni

Więcej o: