Wypłata 500 plus: wrzesień 2021. Rodzice muszą uzbroić się w cierpliwość

Wypłata 500 plus: wrzesień 2021 to fraza, którą rodzice coraz częściej wpisują w wyszukiwarkę internetową. Co się okazuje? Jeśli nie złożyliśmy wniosku o 500 plus w konkretnym terminie, pieniędzy nie będzie na koncie.

Wypłata 500 plus: wrzesień 2021. Wydatki wrześniowe

Wydatki wrześniowe dają rodzicom zawsze w kość. Przygotowanie wyprawki do szkoły, opłacenie posiłków w szkołach czy przedszkolu, ponowne zapisanie najmłodszych na zajęcia dodatkowe. Niekiedy trzeba też odświeżyć garderobę dziecka. Pieniądze topnieją. Nic dziwnego, że rodzice zastanawiają się, kiedy będzie wypłata 500 plus: wrzesień 2021.

Wypłata 500 plus: wrzesień 2021. Kto nie dostanie pieniędzy?

Przypomnijmy, w tym roku rodzice musieli złożyć ponownie wnioski o świadczenie 500 plus. Można było tego dokonać od 2 lutego 2021. Jeśli wyrobiliśmy się w terminie i złożyliśmy je do 30 czerwca, ustalenie i wypłata świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpiło najpóźniej do końca sierpnia.

Niestety ci, którzy złożyli wniosek o świadczenie po 30 czerwca, stracili pieniądze za ten i poprzednie miesiące. Środki 500 plus są bowiem wypłacane od momentu złożenia wniosku.

Zobacz wideo 500 plus a dzietność. Czy program spełnia swoje zadanie?

Oznacza to też, że rodzice pieniądze za lipiec i kolejne miesiące dostaną do 30 września 2021 roku. Osoby, które wnioski złożyły dopiero w sierpniu, dostaną pieniądze z wyrównaniem od sierpnia najpóźniej ostatniego dnia października. 

Wypłata 500 plus: wrzesień 2021. Więcej zmian

Ponadto zmieni się sposób wypłacania pieniędzy. Od przyszłego roku nie będzie już wypłat w gotówce – na przykład na poczcie. Wszystkie świadczenia będą wpływały na konto. Warto też pamiętać, że zgodnie z zapowiedzią rządu już niedługo polskim rodzinom będzie wypłacane kolejne świadczenie: Rodzinny kapitał opiekuńczy. Środki te w przeciwieństwie 500 plus i 300 plus nie trafią jednak do wszystkich rodziców. Są dedykowane tym, którzy mają więcej niż jedno dziecko. Pozostali mają otrzymać rekompensatę w wysokości 400 zł miesięcznie, więc w ich przypadku 500 plus zmieni się w 900 plus. 

Więcej o: