1000 plus - nie każdy się załapie. Szczęściarze dostaną nawet 4 tys. zł miesięcznie i więcej

1000 plus to świadczenie dla wybranych, czyli tych, którzy mają więcej niż jedno dziecko. Pozostali otrzymają od rządu rekompensatę w wysokości 400 zł, razem z 500 plus dostaną co miesiąc niemal 1000 zł.

1000 plus to potoczna nazwa Rodzinnego kapitału opiekuńczego - świadczenia zapowiedzianego przez rząd w ramach programu "Polski Ład". 1000 plus nie jest precyzyjną nazwą świadczenia, bo to, czy rodziny będą otrzymywać 1000 zł miesięcznie, czy może 500 zł, ale przez dłuższy okres, zależy od nich. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

1000 plus - nie każdy się załapie

1000 plus, w przeciwieństwie do świadczenia 500 plus lub 300 plus nie przysługuje wszystkim rodzicom. Środki te trafią do domowych budżetów rodzin, w których wychowuje się więcej niż jedno dziecko. 1000 plus jest przyznawane na drugą i każdą kolejną pociechę. Środki będą wypłacane po 1000 zł przez rok lub po 500 zł przez dwa lata na dziecko w wieku od 12 do 36 miesięcy. Oznacza to, że rodzina z czwórką dzieci otrzyma miesięcznie dodatkowe wsparcie w wysokości trzech tysięcy złotych. Rodzice piątki dzieci otrzymają cztery tysiące, a w domowym budżecie rodziców szóstki dzieci pojawi się pięć tysięcy. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

1000 plus - kolejny warunek do spełnienia

1000 plus, czyli nowe świadczenie ma nie tylko zachęcić rodziców do powiększania rodzin, ale także ułatwić im szybszy powrót na rynek pracy. W założeniu bowiem te środki mają być przeznaczone na dofinansowanie opieki nad dzieckiem - przedszkole, żłobek, niania etc. Żeby otrzymać świadczenie, trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek z pomocą profilu zaufanego, poprzez bankowość elektroniczną, portal PUE ZUS lub Emp@tię. Wniosek będzie dostępny w wersji elektronicznej, a wypłata środków także nastąpi drogą elektroniczną, nie będzie "pieniędzy do ręki". Będzie przyznawany niezależnie od świadczenia 300 plus i 500 plus

Przychodnia lekarza rodzinnego w Poznaniu w czasie epidemii koronawirusa.Rodzice ruszyli do przychodni po zaświadczenia. Lekarze apelują, żeby ich nie wydawać

400 plus też nie dla wszystkich

Świadczenia 400 plus także nie otrzymają wszyscy bezwarunkowo. Jest pewien haczyk. Pieniądze trafią do rodzica, który ubiegając się o nie bezpośrednio przed urlopem wychowawczym pracował na umowę o pracę nie krócej niż 6 miesięcy, a w okresie urlopu wychowawczego korzystał z zasiłku macierzyńskiego (lub wykonuje pracę zarobkową uniemożliwiającą samodzielne opiekowanie się dzieckiem). Rząd chce w ten sposób uniknąć nieuczciwych świadczeniobiorców podpisujących fałszywe umowy.

Więcej o: