Wypłata 500 plus wrzesień 2021. Nie wszyscy dostaną w tym miesiącu pieniądze

Wypłata 500 plus wrzesień 2021. Rodzice, którzy nie złożyli wniosku o wypłatę świadczenia 500 plus na czas, nie dostaną pieniędzy w terminie. Będą musieli uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Wypłata 500 plus: wrzesień 2021 jest miesiącem sporych wydatków dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. Trzeba skompletować szkolną wyprawkę, opłacić posiłki w szkole, zapisać dzieci na zajęcia dodatkowe, często też kupić nowe ubrania i buty, bo z poprzednich dzieci już powyrastały. W takiej sytuacji szczególnie przydaje się świadczenie 500 plus

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Wypłata 500 plus: wrzesień 2021. Kto nie dostanie pieniędzy?

W tym roku rodzice musieli złożyć nowe wnioski o wypłatę świadczenia. Wnioski były przyjmowane od 2 lutego 2021 roku. Jeśli złożyliśmy je do 30 czerwca, ustalenie i wypłata świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpiła do końca sierpnia. Ci, którzy złożyli wniosek po 30 czerwca stracili świadczenie za ten miesiąc, a środki są im wypłacane od momentu złożenia wniosku. Ci rodzice pieniądze za lipiec i kolejne miesiące dostaną do 30 września 2021 roku. Osoby, które wnioski złożyły dopiero w sierpniu, dostaną pieniądze z wyrównaniem od sierpnia najpóźniej ostatniego dnia października. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Wypłata 500 plus: wrzesień 2021 - już nie do ręki?

Niebawem świadczenie 500 plus ma przejść kolejne zmiany. Pieniądze nie będą już mogły być wypłacane w gotówce, a jedynie przelewem na konto. Nie stanie się tak już od września, a zgodnie z zapowiedziami rządu - dopiero w 2023 roku. Rodzice, którzy do tej pory nie korzystali z takiej opcji powinni więc jak najszybciej to zmienić. 

MiędzyzdrojeWniosek 500 plus 2021. Nie wszyscy dostaną wyrównanie

Wypłata 500 plus

Zgodnie z zapowiedzią rządu już niedługo polskim rodzinom będzie wypłacane kolejne świadczenie: "Rodzinny kapitał opiekuńczy". Środki te w przeciwieństwie 500 plus i 300 plus nie trafią jednak do kieszeni wszystkich rodziców, a jedynie do tych, którzy mają więcej niż jedno dziecko. Pozostali mają otrzymać rekompensatę w wysokości 400 zł miesięcznie, więc w ich przypadku 500 plus zmieni się w 900 plus. 

Więcej o: