12 tysięcy na dziecko od przyszłego roku. "Bawią się w Robin Hood'ów"

12 tysięcy na dziecko, czyli Rodzinny Kapitał Opiekuńczy już niedługo trafi do domowych budżetów niektórych rodzin. Będzie wypłacany przez rok lub przez dwa lata. Decyzję podejmą rodzice.

12 tysięcy na dziecko to nowe świadczenie, które zgodnie z zapowiedzią rządu ma trafić do polskich rodzin już w 2022 roku. 12 tysięcy na dziecko to potoczna nazwa Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, który pojawi się w ramach programu "Polski Ład". Środki te mają być wsparciem dla polskich rodzin, zachęcić młodych ludzi do podjęcia decyzji o kolejnych dzieciach i jednocześnie umożliwić im szybszy powrót na rynek pracy.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

12 tysięcy na dziecko - to już pewne

12 tysięcy na dziecko zostało zatwierdzone we wtorek 17 sierpnia. Niestety, pieniądze te nie są przeznaczone dla wszystkich. "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy" będzie wypłacany na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. Mama i tata jedynaka nie mają co liczyć na to wsparcie. Nie oznacza to jednak, że rząd o nich zupełnie zapomniał. Dostaną rekompensatę w wysokości 400 zł.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

12 tysięcy na dziecko - jak złożyć wniosek?

12 tysięcy na dziecko otrzymamy po złożeniu stosownego wniosku. Rodzice będą mogli to zrobić drogą elektroniczną. W tym celu muszą posiadać profil zaufany, zalogować się przez bankowość internetową lub dokonać formalności przez portal PUE ZUS, czy Emp@tia. 

12 tysięcy na dziecko - podatnicy nie są zadowoleni

Na profilu facebook'owym eDziecka, pod jednym z artykułów na temat "Rodzinnego kapitału opiekuńczego" wywiązała się dyskusja między internautami. Większość z nich nie jest zadowolona z tego pomysłu rządu:

Zamiast dawać mamonę, to może zmniejszcie podatki ludziom, którzy mają dzieci i uczciwą pracę... Nie trzeba kończyć ekonomi na SGH, żeby się domyślić, że znowu wszystko podrożeje, ale na pocieszenie rzucą "parobkom" 100 zł/brutto do najniżej krajowej... Kraj z papieru...
Mamy najwyższą inflację od 20 lat!
Dramat! Fajnie, jak państwo coś daje, ale idąc za słowami "żelaznej damy" państwo nie ma swoich pieniędzy. Żeby komuś je dać, musi komuś zabrać

Ustawa 12 tys. na dziecko niedługo wejdzie w życieUstawa 12 tys. na dziecko niedługo wejdzie w życie. Niektórzy dostaną więcej

Bawią się w Robin Hood'ów zabierając ludziom pracującym i płacącym podatki, dając (przepraszam, że to napiszę) nierobom!
A co z tymi rodzicami co nie mogą mieć więcej dzieci?
Co ten rząd wyprawia? Tyle kasy dać," tylko żyć i nie umierać". Ciekawe, z jakich pieniędzy będą wypłacane. Pewnie z podatników, bo już się mówi o wprowadzeniu nowego podatku od nowego roku.
Już niedługo żyć się nie będzie dało, chociaż człowiek pracuje. Dajcie lepiej godnie zarobić uczciwie pracującym. Nie godzę się na rozdawnictwo!!!

- pisali internauci. A Wy? Co sądzicie o planach wypłacania 12 tysięcy rodzinom? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej o: