Agnieszka Kaczorowska obwieszcza światu: zakończyłam połóg. "Przeżyłam dobrze i pięknie wspominam"

Agnieszka Kaczorowska przebywa na wakacjach i chwali się, że właśnie skończyła połóg. - Byłam gotowa na wszystko. Ta otwartość głowy pozwoliła mi jeden i drugi połóg przeżyć dobrze i móc pięknie go wspominać - zdradza aktorka.

Agnieszka Kaczorowska zakończyła połóg. "O jego faktach mówi się za mało"

Agnieszka Kaczorowska niedawno powitała na świecie swoją drugą córeczkę. Teraz udała się z rodziną na zasłużony wypoczynek. Aktorka nie próżnuje i cały czas pozostaje w kontakcie ze swoimi fanami. Tym razem podzieliła się z nimi wiadomością o zakończonym połogu. 29-latka tłumaczy, że o połogu mówi się zdecydowanie za mało. 

Wczoraj zakończyłam połóg, czyli 6-tygodniowy czas po porodzie. I chcę na ten temat pierwszy raz napisać kilka zdań. Uważam, że z jednej strony o faktach dotyczących połogu mówi się za mało, a z drugiej strony przedstawia się go często tylko w złym świetle.

- zaczęła Kaczorowska.

Ida Nowakowska wróciła do pracyIda Nowakowska zachwala syna. Ma powody. "Ewenement ludzkości"

W dalszej części 29-latka napisała, że każda kobieta indywidualnie powinna przygotować się do połogu. Aktorka podkreśliła, że o naszym stanie zdrowia powinni wiedzieć najbliżsi, aby w nagłych sytuacjach udzielić nam rady i pomocy:

Dla mnie najważniejszym wnioskiem z tej rozmowy jest fakt, że do połogu warto się przygotować. I tak - zawsze coś nas może zaskoczyć, na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale im mamy większą świadomość jak może być, tym łatwiej sobie z różnymi wyzwaniami poradzić. Uważam również, że wiedzę na temat połogu powinny mieć także osoby, które są blisko nas, aby móc odpowiednio reagować i wspierać w najlepszy z możliwych sposobów.
 

Agnieszka Kaczorowska uważa, że połóg nie musi być zły. "Może on mieć różne oblicza. Co kobieta, to jej historia"

Agnieszka Kaczorowska zdradziła także swoim obserwatorom, jak jej udało się przejść przez ten 6-tygodniowy czas po porodzie. Aktorka była bogatsza o doświadczenie, dlatego udało się przeżyć ten zdecydowanie łatwiej i przyjemniej. 

Za pierwszym i za drugim razem byłam gotowa na wszystko. Ta otwartość głowy pozwoliła mi jeden i drugi połóg przeżyć dobrze i móc pięknie go wspominać. Dwa lata temu było znacznie trudniej. Teraz było tak dobrze, że aż sama jestem zdziwiona, że można mieć tak dobry połóg (nadmienię, że jestem po dwóch porodach drogami natury, dlatego teoretycznie powinno być podobnie, a było zupełnie inaczej). Poprzez wiele historii i zdjęć połogowych, które znajdziecie w internecie, słowo "połóg", mam wrażenie, ma już wybrzmienie pejoratywne. Niestety.

Klaudia HalejcioKlaudia Halejcio o pierwszym miesiącu z córką. "Nie mieliśmy żadnej pomocy"

29-latka twierdzi, że połóg nie powinien być kojarzony z czymś złym i bolesnym. Dodaje, że najważniejsza jest regeneracja i odpoczynek. 

Bo dla mnie połóg to po prostu czas na odpoczynek i regenerację. Tak to widzę. I może on mieć różne oblicza. Co kobieta, to jej historia… Ale bardzo chcę dziś napisać, że połóg nie musi być zły i ciężki… może być naprawdę dobry i łagodny. Można odnaleźć w nim czas dla siebie i na to co dla każdej z nas ważne. Może być spokój w głowie, w sercu… Może być dobrze. Naprawdę może być po prostu dobrze. Dziś jeszcze odpoczywam w przepięknych okolicznościach przyrody i mam w sobie ogromną wdzięczność za ten miniony poporodowy czas

- czytamy. 

 
Więcej o: