Mama pokazała szkolne zadanie konkursowe córki, a tam kardynał Wyszyński. "Zaczęło się"

Uczniowie mieli za zadanie przenieść na papier jedną z myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mogli wybrać z m.in.: "Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim", "Przebaczaj wszystko, wszystkim", "Działaj zawsze na korzyść bliźniego".

Nowy rok szkolny zaczął się zaledwie półtora tygodnia temu, a wraz z nim dyskusja na temat tego, ile miejsca w polskich świeckich szkołach zajmuje Kościół Katolicki. Rodzice wskazują, że w programie jest zbyt wiele wątków katolickich. Do kanonu lektur szkolnych trafiły utwory Jana Pawła II, Ministerstwo Edukacji i Nauki zaproponowało dofinansowanie szkolnych wycieczek, jednak w określone miejsca i o konkretnej tematyce m.in. "Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego". W mediach społecznościowych trwają dyskusje oburzonych rodziców przytaczających przykłady religijnych wątków poruszanych w szkole także poza lekcjami religii. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Kontrowersyjny konkurs

Karolina Baca-Pogorzelska, znana dziennikarka zajmująca się tematyką energetyczną i górniczą udostępniła na Twitterze zdjęcie kartki z zadaniem konkursowym, jaką otrzymała jej córka uczęszczająca do pierwszej klasy szkoły podstawowej. To konkurs plastyczny, który został zorganizowany z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dzieci miały zilustrować jedną z myśli duchownego.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów osobą kardynała Stefana Wyszyńskiego, popularyzacja wiedzy o jego życiu i działalności oraz zachęcanie do odkrywania jego nauczania aktualnego również dzisiaj

- czytamy wyjaśnienie. 

Zaczęło się. Córka jest po pięciu pierwszych dniach w szkole... Priorytety

- napisała niezadowolona mama na Twitterze. Pod jej postem rozgorzała dyskusja. Część internautów zgodziła się z oburzoną mamą:

Najnormalniejsza w świecie indoktrynacja... Coraz większymi krokami, dojdziemy do państwa wyznaniowego. Nie ma mojej zgody.
Wczoraj SMS do Jana Pawła II na olimpiadzie. Dziś namaluj kardynała Wyszyńskiego w szkolnym konkursie plastycznym...
I co następne? Zbuduj drewniany krzyż na ZPT, Ułóż nową Barkę na muzyce?
Straszycie rodziców ideologią LGBT, a jedyną, jaką narzuca się dzieciom to ta kościelna

- pisali.

DLOPOPriorytety kuratora oświaty na rok szkolny 2021/22: rodzina, patriotyzm i prawda

Uniwersalne wartości? 

Nie wszyscy jednak zgodzili się z autorką posta. Część internautów zauważyła, że przytoczone myśli duchownego to uniwersalne wartości, którymi wszyscy powinni się kierować w życiu, także ateiści.  

Ja tu widzę 10 pięknych wskazówek, jak postępować w życiu
Bardzo dobry tekst. W takich wartościach chciałbym wychowywać dzieci

- komentowali. A Wy? Co uważacie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach. 

Więcej o: