12-letnia Polka wysłała obraz królowej Elżbiecie II. Nie spodziewała się odpowiedzi. "Królowa zachowała się po królewsku"

Dwunastoletnia Wanessa Bąkowska z Lipki koło Złotowa urodziła się z zespołem Downa. Dziewczynka ma też wielki talent malarski. Niedawno postanowiła wysłać jedno ze swoich dzieł królowej Elżbiecie II. Ku zdziwieniu całej rodziny, dziewczynka otrzymała odpowiedź z dworu.

Wanessa Bąkowska kocha malować. To jej hobby i forma terapii. Dziewczynka tworzy bardzo ciekawe dzieła, jedne z nich są bardziej realistyczne, inne abstrakcyjne. Przyciągają uwagę piękną kolorystyką. Jakiś czas temu postanowiła podarować jeden ze swoich obrazów królowej Elżbiecie II. Dziewczynka dołączyła do niego list

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Wasza Wysokość, Mam na imię Wanessa i mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli i wielu przyjaciół. Mam mamę Karolinę, tatę Rafała, brata Alana i siostrę Nutkę. Bardzo ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Pomimo tego maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to "Ziemia". Pozdrowienia z Polski

- napisała w liście do królowej. List został przetłumaczony na język angielski przez wychowawczynię dziewczynki, a następnie własnoręcznie przez nią przepisany. 

Niespodziewana odpowiedź od królowej

Mama dziewczynki, Karolina Bąkowska w wypowiedzi dla redakcji "Faktu" przyznała, że rodzina nie spodziewała się odpowiedzi od królowej:

Nie oczekiwaliśmy odpowiedzi. Nikt nie był na to nastawiony. Ale ku naszemu ogromnemu zdziwieniu w poniedziałek wyciągnęliśmy list ze skrzynki. Bez względu na to, czy odpowiedziała na to dama dworu z polecenia królowej, czy ktoś inny, było to dla nas, a przede wszystkim dla Wanessy, ogromna niespodzianka

- powiedziała.

Wanessa dostała odpowiedź od królowej

Zdjęcie listu zostało zamieszczone na Facebooku, na profilu "Obrazy malowane sercem", na którym mama dziewczynki zamieszcza zdjęcia jej prac. List co prawda nie został napisany własnoręcznie przez królową, a przez damę dworu, ale możemy w nim przeczytać, że monarchini była poruszona gestem dziewczynki, jest jej bardzo wdzięczna zarówno za obraz, jak i dołączony do niego list. Internauci byli pełni uznania dla Elżbiety II:

Królowa zachowała się po królewsku

- pisali. 

Dziecko wsadziło do buzi żywego kurczaczka.Skandaliczna zabawa rodziców. Pozwolili dziecku wsadzić do buzi żywego kurczaka

Wanessa także sprzedaje swoje obrazy

Facebook'owy profil "Obrazy malowane sercem" służy m.in. sprzedaży dzieł dziewczynki, z której dochód jest przeznaczony na jej rehabilitację, a także wsparcie młodszego rodzeństwa. Wanessa ma bowiem 10-letniego autystycznego brata, który cierpi na  padaczkę skroniową i dziecięce porażenie mózgowe, a także trzyletnią siostrę, która także urodziła się z zespołem Downa oraz wadą serca.

Więcej o: