Królowa Elżbieta - dzieci. Gdy rodziła, książę Filip grał w squasha. Nikt nie był zdziwiony

Królowa Elżbieta II i książę Filip doczekali się czwórki dzieci. Narodziny każdego z nich były jednak owiane pewną tajemnicą. Monarchini zawsze ukrywała swój stan, pilnujący, aby na żadnym zdjęciu nie uchwycono jej zaokrąglonego brzuszka.

Królowa Elżbieta II na całym świecie jest znana ze swojej powściągliwości. Błyskotliwa i inteligenta przez wiele osób jest jednak uznawana za "zimną", ponieważ stroni od publicznego okazywania uczuć. Życie monarchini nigdy nie zależało do najłatwiejszych. Również jako matka musiała stanąć przed wyzwaniami, z którymi zmaga się niewiele kobiet.

Królowa Elżbieta - dzieci

Królowa Elżbieta i książę Filip doczekali się czwórki dzieci. Najstarszy z rodzeństwa książę Walii - Karol urodził się w 1948 roku. Dwa lata później urodziła się księżniczka Anna, a dziesięć lat później książę Yorku - Andrzej. Najmłodszy z rodzeństwa jest hrabia Wesseksu Edward, który przyszedł na świat w 1964 roku.

Okazuje się jednak, że w archiwalnej prasie nie znajdziemy zdjęć królowej z ciążowym brzuszkiem, gdyż ukrywała swój stan i nigdy nie informowała o nim swoich poddanych. To księżna Diana zapoczątkowała modę na prezentowanie nowo narodzonych członków rodziny zaraz po porodzie, stojąc tuż przy pałacowych drzwiach. Później ten trend powtórzyły także Sarah Ferguson, hrabina Sophie oraz Kate Middleton. Królowa Elżbieta II była jednak bardziej zachowawcza.

KatechezaCzy religia jest obowiązkowa? Jest sposób, by z niej zrezygnować. INSTRUKCJA

Zobacz wideo Doda nie wiedziała, w co ubrać się ina galę Flesz Fashion Night

Za każdym razem ukrywała ciążę, a gdy jej stan był widoczny zamykała się w pałacu. Zawsze rodziła zaciszu alkowy. Gdy rozpoczął się poród Karola, książę Filip, zamiast towarzyszyć małżonce, grał w squasha z sekretarzem. W końcu pojawił się po trwającym 30 godzin porodzie, który finalnie zakończył się cesarskim cięciem. Narodziny potomka uczcił pijąc ze służbą lampkę szampana. Następnie Pałac wydał lakoniczny komunikat, w którym ogłosił radosną nowinę.

Wszystkie dzieci królowej Elżbiety II przychodziły na świat w podobnych warunkach. Drobnym wyjątkiem jest Anna, która urodziła się Clarence House, ale tylko dlatego, że w pałacu Buckingham trwał wówczas remont. Dopiero z czasem, gdy pojawiła się moda na obecność ojca przy porodzie, Filip również zdecydował się towarzyszyć małżonce. Miało to miejsce dopiero przy narodzinach najmłodszego syna Edwarda, ale i w tym przypadku o błogosławionym stanie monarchini mówiono niewiele. Chociaż może to budzić kontrowersje, trzeba przyznać, że królowa Elżbieta II miała zapewnioną prywatność, której obecnie brakuje członkiniom brytyjskiej rodziny królewskiej.

Aleksandra Żebrowska o uspokajaniu dzieci. Fragment zdjęcia rozbawił fanów. 'Prawie dałam się nabrać'Aleksandra Żebrowska o triku na uspokojenie dzieci. "Prawie dałam się nabrać"

Więcej o: