Orangutan w ZOO podszedł do kobiety w ciąży. Zaskoczył przyszłą mamę wyjątkowym gestem

Nagrano wzruszającą scenę w jednym z brytyjskich ZOO. Zaciekawiony mały orangutan podszedł do kobiety w ciąży, spojrzał na jej brzuch i pocałował go przez szybę.

Jak podaje "Daily Mail" 34-letnia Naomi Davies razem ze swoim partnerem 40-letnim  Benem Billinghamem poszli do ogrodu zoologicznego w Little Orton w Wielkiej Brytanii. Brytyjka będąca w czwartym miesiącu ciąży zatrzymała się przy wybiegu dla małp. Za szybą przebywały orangutany, które również zwróciły na nią uwagę.

Orangutan w ZOO podszedł do kobiety w ciąży

Nagle do szyby podeszła samica orangutana, a po jej grzbiecie wspięła się malutka, ceikawska małpka. Spojrzała na odsłonięty brzuszek ciążowy Naomi Davies i pochyliła się jeszcze bardziej. Ku zdumieniu kobiety małpka przez szybę zaczęła całować ją w brzuch. Wzruszającą scenę nagrywał Ben Billingham, który stał tuż obok swojej ukochanej i przyglądał się całemu zdarzeniu. Para była poruszona reakcją zwierząt.

To było naprawdę cudowne. Byliśmy już w ZOO, ale po raz pierwszy zobaczyłam orangutana. Nagle samica przyniosła własne dziecko, podeszli do szyby i zaczęli nas obserwować. Mój partner zasugerował, aby pokazać jej mój brzuszek, ponieważ wcześniej widział takie interakcje z orangutanami. Mój brzuch nie był taki duży, więc nie spodziewałam się, że zrozumieją, iż spodziewam się dziecka, ale wówczas mały orangutan zaczął całować mnie przez szybę. To było urocze i bardzo emocjonujące

- opisała Naomi w rozmowie z "Daily Mail".

Ta niezwykła relacja trwa od pierwszych dni dziecka na świeciePies rasy Husky i dwuletni chłopiec nie mogą bez siebie żyć

Zobacz wideo Radosław Majdan bawił się na after party po festiwalu w Sopocie

Brytyjka przyznała, że widząc tak duże zainteresowanie orangutanów, zrozumiała, jak silny jest związek pomiędzy matką a dzieckiem.

Zdarzenie przedstawione na nagraniu miało miejsce w czerwcu 2019 roku. Po tym czasie Naomi i Ben doczekali się córeczki, której nadali na imię Constance. Kobieta doskonale odnajduje się w roli mamy, Wkrótce zamierza wrócić do tego samego ZOO, aby jej córeczka mogla spotkać się z małpkami.

I tak uwielbiamy ZOO, ale chcę zobaczyć, czy jeszcze raz podejdą i skojarzą Constance

- dodała.

Kot pilnuje bezpieczeństwa dziecka na balkonie. Urocze nagranie trafiło do sieci. 'Geniusz'Kot pilnuje bezpieczeństwa dziecka na balkonie. Urocze nagranie trafiło do sieci. "Geniusz"

 
Więcej o: