900 plus zamiast 500 plus nie dla wszystkich rodzin. Kto otrzyma świadczenie?

Polski Ład przewidział kilka reform, a jedną z nich jest przyznanie świadczenia 900 plus. To kolejny zastrzyk gotówki, który czeka polskie rodziny po dodatkowym 1000 plus. Niestety, wypłata nowego świadczenia nie dotyczy wszystkich rodzin. Otrzymają je tylko te, które spełnią określone warunki.

Wiele polskich rodzin może odczuć finansową ulgę. Rząd zdecydował się na wypłacenie świadczeń, które mają na celu poprawę ich sytuacji materialnej. Zastrzyk gotówki przede wszystkim odczują rodziny wielodzietne. Pieniądze są wypłacane bowiem na każde kolejne dziecko. Dla rodziców jedynaków i jedynaczek zaplanowano specjalny dodatek 900 plus, który ma zrekompensować świadczenie 1000 plus, które trafi tylko do dużych rodzin. Niestety, istnieją specjalne warunki, które należy spełnić, a dokładny termin wypłaty 900 plus nie jest znany. Kto otrzyma pieniądze i kiedy? Sprawdź kogo dotyczą te zmiany.

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji

900 plus zrekompensuje 100 plus? Sprawdź, kto otrzyma świadczenie

900 plus to świadczenie, które będzie obejmowało rodziny wychowujące jedno dziecko. Celem wsparcia tych rodzin jest przekonanie rodziców do powrotu do pracy, oraz zachęta do powiększenia rodziny. Pieniądze zgodnie z założeniem mają być dofinansowaniem żłobka, niani, czy innego miejsca opieki w którym można pozostawić dziecko na czas pracy, np. klubu dziecięcego, czy świetlicy. 900 plus to w rzeczywistości kwota 500 plus powiększona o 400 złotych. To oznacza, że rodzice oprócz świadczenia 500 plus nie będą pobierać dodatkowej kwoty 900 złotych. Jest to nowe świadczenie, którego nazwa wynika z połączenia obu świadczeń. 900 plus nie otrzymają rodziny, którym przysługuje świadczenie 1000 plus. 

500 plus i 14. emerytura. Nieoficjalnie: świadczenia otrzymają tylko zaszczepieni (zdjęcie ilustracyjne)1200 zł dla każdego bez wyjątku. Czy jest szansa na dodatkowe pieniądze?

Kiedy 900 plus pojawi się na kontach rodzin? Data nie jest dokładna

Ministerstwo oficjalnie potwierdziło wprowadzenie świadczenia, ale wciąż nie wiadomo, kiedy rodzice otrzymają pieniądze. Jak podaje, "szczegóły planowanych rozwiązań będą znane po rozpoczęciu procesu legislacyjnego projektu ustawy wprowadzającej ww. rozwiązania". Co oznacza, że w drodze wypłacania świadczenia 1000 plus pojawi się dokładna data świadczenia uzupełniającego dla reszty rodzin.

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022Kalendarz roku szkolnego 2021/2022 zakłada zmianę. To ważne terminy dla uczniów

900 plus a 1000 plus. Na czym polega różnica i kogo dotyczy?

1000 plus to inaczej podwojona kwota 500 plus, która ma być wypłacana na każde kolejne dziecko w rodzinie. Rząd tym samym chce wesprzeć rodziny wielodzietne i poprawić ich byt. Rodzice sami zdecydują czy kwota 12000 ma być wypłacana w systemie dwuletnim (po 500 dodatkowych złotych na miesiąc) czy rocznym (po 1000 złotych na miesiąc). Zasilone dodatkową sumą pieniędzy rodziny muszą wcześniej złożyć wniosek drogą elektroniczną. Pieniądze są wypłacane bezgotówkowo i niezbędne jest posiadanie profilu zaufanego. Wniosek można złożyć za pośrednictwem konta bankowego, profilu na platformie PUE ZUS, lub Emp@tia. To samo tyczy się 900 plus, a także dobrze znanego już wniosku 500 plus. 

Więcej o: