Chłopiec-panda ma już prawie dwa lata. Jak wygląda dziś Artem Petrosyan?

Artem Petrosyan tuż po narodzinach zyskał pseudonim chłopca-pandy. Kiedy przyszedł na świat w 2019 roku, 80 proc. jego ciała pokrywały znamiona. Lekarze dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Dziś ma już niespełna dwa lata.

Artem Petrosyan urodził się w Armenii. Jego ciało pokryte jest znamionami, które obejmują około 80 proc. powierzchni. Kiedy przyszedł na świat, lekarze poinformowali jego rodziców, że życie chłopca jest zagrożone. Dziecko miało też znamiona w mózgu. W jego stanie prawdopodobieństwo wystąpienia raka skóry było bardzo wysokie.

Zobacz wideo ABCDE czerniaka - jak odróżnić zwykłe znamię od śmiertelnie niebezpiecznej zmiany

Ponadto stwierdzono u Artema rozszczep kręgosłupa. Lekarze mieli powiedzieć rodzicom dziecka, że mogą wyzbyć się praw rodzicielskich i pozostawić chłopca w szpitalu. Mama stanowczo zaprotestowała. Powiedziała, że nie wyjdzie z budynku bez dziecka.

Chłopiec-panda niedługo skończy dwa lata

Od tamtej pory minął już ponad rok, a chłopiec rozwija się prawidłowo. Przeprowadzono operację kręgosłupa, dzięki której Artem może chodzić i się poruszać. Niespełna dwulatek ma dwoje starszych braci. Każdy z chłopców ma swojego zwierzęcego patrona. Mama nazywa ich z czułością misiem polarnym, brunatnym i pandą. 

 

Ponadto Mariam założyła Artemowi konto na Instagramie, gdzie regularnie informuje o postępach swojego dziecka. Widać, że chłopiec ma szczęśliwe dzieciństwo, pełne miłości.

 

Agnieszka Włodarczyk karmi synka po pracyWłodarczyk pokazała, jak wygląda przed pracą i po. "Wyglądasz na zmęczoną"

Więcej o: