Wypłata 500 plus sierpień 2021. Dla jednych rodziców wyrównanie, dla drugich rozczarowanie

Rodzice chcą wiedzieć, kiedy nastąpi wypłata 500 plus sierpień 2021. Wiele rodzin zapomniało już o tym, jak wyglądał świat przed 500 plus. W ciągu pięciu lat na świadczenie wydano już 145 mld zł. Rząd rygorystycznie podchodzi do kwestii wypłacania 500 plus i stawia rodzicom konkretny warunek. Okazuje się, że nie wszyscy dostaną wyrównanie.

Rodzice przyzwyczaili się już do tego, że każdego miesiąca 500 plus trafia na ich konto. Jednak nie powinno to być aż taką oczywistością. 1 czerwca 2021 roku rozpoczął się okres przyjmowania wniosków na nowy okres świadczeniowy. Rodzice, którzy pilnowali terminu i czym prędzej złożyli niezbędne dokumenty, nie mają się, czym martwić. Gorzej sytuacja wygląda pośród tych, którzy o złożeniu wniosku zapomnieli. 

Zobacz wideo Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?

Wypłata 500 plus sierpień 2021

2021 rok przyniósł zmiany w wielu obszarach życia, a nawet w 500 plus. Świadczenie wypłacane jest od tego czasu na nowych zasadach. I pomimo tego, że wnioski o przyznanie dodatkowej gotówki wciąż można składać, rodziców, którzy czekali na ostatnią chwilę, czeka rozczarowanie. 

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca

– czytamy na Twitterze Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. 

Jak to możliwe? Podstawowy termin na złożenie wniosku, którego dotrzymanie gwarantowało ciągłość świadczenia, minął wraz z końcem kwietnia, ale osoby, które złożyły wniosek w maju, otrzymały jeszcze pieniądze z wyrównaniem. Ci, którzy ocknęli się w czerwcu, mogą dostać wyrównanie za czerwiec, natomiast osoby, które złożyły wniosek później, nie dostaną już wyrównania.

Więcej o: