Mama miała dość sprzątania farb po dzieciach. Postanowiła je przechytrzyć

Dzieci uwielbiają malować farbami, rodzice niekoniecznie lubią sprzątać po tej zabawie. Wystarczy jeden przedmiot, żeby wszyscy byli w tej sytuacji zadowoleni. W ten sposób dzieci mogą do woli bawić się farbami, nie brudząc jednocześnie wszystkiego wokół.

Myriam Sandler jest mamą na pełen etat. Mieszka na południu Florydy z mężem i dwiema córkami. Prowadzi blog MotherCould, gdzie dzieli się z innymi rodzicami swoimi pomysłami na ciekawe, rozwijające zabawy z dziećmi, podsuwa też przepisy kulinarne, na pyszne, efektowne, a przy tym zdrowe potrawy, które zasmakują nawet największym niejadkom. Sporo uwagi poświęca na malowanie farbami. Nic dziwnego, to przyjemne zajęcie, które rozwija kreatywność i wyobraźnię dzieci, pozwala popracować nad motoryką małą.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Chwila nieuwagi i katastrofa gotowa

Malowanie farbami? Doskonała zabawa! Najmłodsze dzieci nie potrzebują do tego celu pędzelków. Wiadomo, że najlepiej rozmazywać farbę palcami i to niekoniecznie na kartce. Równie dobrze można to robić bezpośrednio na stole, na ścianach, na sobie, czy rodzeństwie. Wystarczy chwila nieuwagi i "katastrofa" gotowa. 

Kluczowa jest tu torebka strunowa.Kluczowa jest tu torebka strunowa. mothercould/TikTok/screen

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka

Malowanie palcami? Jak najbardziej!

Córki Myriam uwielbiają malować farbami. To angażujące zajęcie, które potrafi zająć je na dłuższy czas. Teraz jej dziewczynki są już na tyle duże, że takie zajęcie nie wiąże się z koniecznością generalnego sprzątania domu po ich malarskich popisach. Nie zawsze tak było. Gdy były młodsze Myriam używała sprytnego triku na niebrudzącą zabawę farbami. Pomysł ten szczegółowo przedstawiła na filmiku zamieszczonym na TikToku.

Pomysł na 'czyste' malowanie.Pomysł na 'czyste' malowanie. mothercould/TikTok/screen

Niezwykły 'dialog' dziecka i psaDziecko rozmawia z psem w swoim języku. Wszystko nagrała mama. Ten filmik bawi do łez

Wystarczy wycisnąć na kartkę odrobinę farb z tubek, następnie ostrożnie włożyć ją do torebki strunowej i szczelnie zamknąć. Tak przygotowaną "kolorowankę" można już wręczyć dziecku. Maluszek będzie mógł do woli rozmazywać farby po kartce i nie pobrudzi ani siebie, ani niczego wokół. 

Więcej o: