Kiedy wracamy do szkoły? "Po co wracać do szkoły, skoro zaraz wszystko zamkną?"

Kiedy wracamy do szkoły? Minister Przemysław Czarnek mówił wiele razy o tym, że nic się nie zmienia i "przygotowujemy się na powrót do nauki stacjonarnej od 1 września". Ale uczniowie i rodzice są zaniepokojeni sytuacją. Czy data powrotu do szkoły może zostać przesunięta?

Kiedy wracamy do szkoły? Dużo emocji, dużo stresu

Powrót do szkoły jest wielkim przeżyciem dla dzieci. Koniec wakacji, powrót do codziennych obowiązków. W tym roku znowu na dodatek mierzymy się z pandemią i prawdopodobną czwartą falą.

Rodzice i uczniowie często o tym dyskutują, przerzucają się wzajemnie obawami i rozterkami.

Po co wracać do szkoły, skoro zaraz wszystko zamkną?
Czy wracamy do szkoły od września? Czwarta fala ma przyjść w połowie sierpnia, co ze szkołą? Czy w końcu ktoś coś przygotuje z wyprzedzeniem?

- dopytują rodzice w komentarzach pod artykułami w serwisie edziecko.pl.

Kiedy wracamy do szkoły?  1 września idziemy do szkół

Kiedy wracamy do szkoły? To pytanie jest też jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarki internetowe. Ministerstwo Edukacji Narodowej odcina się od wszystkich plotek i twierdzi, że uczniowie wracają do szkół od 1 września. Nie są przewidywane żadne opóźnienia.

Chcemy, aby po wakacjach (dzieci - przyp. red.) wróciły do normalnej edukacji. To dla dzieci i młodzieży niezwykle ważne

- powiedziała również w rozmowie z PAP prof. Magdalena Marczyńska z Rady medycznej przy premierze.

Zobacz wideo Szkoła w czasie pandemii. Czy należy ograniczyć podstawy programowe?

Kiedy wracamy do szkoły? Będą zmiany

Warto wiedzieć, że ministerstwo edukacji szykuje zmiany w szkolnictwie. Dzieci wrócą do szkół i czekają je zmiany. Dotyczą one m.in. listy lektur. Minister Czarnek chce, aby wśród obowiązkowych pozycji znalazło się więcej treści patriotycznych, chrześcijańskich i niepodległościowych. Z tego powodu książki Leszka Kołakowskiego zastąpi twórczość Karola Wojtyły. Resort usunął także kilka książek z listy lektur w dla licealistów. Nie będzie "Małej Apokalipsy" Tadeusza Konwickiego ani "Antygony w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy wracamy do szkoły? Rok szkolny może zaskoczyć uczniów. Minister Czarnek szykuje zmiany

Więcej o: