Mama podzieliła się sprytnym sposobem na skuteczne usypianie dziecka. "Czy to bezpieczne?"

Rodzice, których dzieci mają problemy z wieczornym zasypianiem, mają lekki sen i często się budzą, próbują rozmaitych sposobów, żeby to zmienić. Treningi snu, szumiące maskotki, aplikacje w telefonie. Tymczasem istnieje prosty sposób, który pomoże maluszkowi zapaść w spokojny, głęboki i długi sen.

Allison, która na TikToku funkcjonuje jako agoyneee_xo, niedawno podzieliła się z internautami sprytnym i wyjątkowo prostym sposobem, który pomaga wieczorem uśpić dziecko. Kobieta przyznała, że trik, który teraz już stosuje codziennie sama poznała na TikToku. Postanowiła podzielić się nim z innymi mamami, których dzieci nie należą do fanów spania, a wieczorne rytuały związane z usypianiem trwają wieczność i są dla nich frustrujące. Allison na nagraniu wyjaśniła, że wystarczy przed snem dać dziecku do zjedzenia... banana. 

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Banan na dobry sen

Banan zawiera sporo tryptofanu, organicznego związku chemicznego z grupy aminokwasów białkowych. Jest niezbędny do produkcji melatoniny i serotoniny i melatoniny (regulują cykl snu i czuwania, mają wpływ na proces zasypiania). Oprócz tego owoc ten jest też bogaty w magnez, niezbędny do właściwego funkcjonowania układu nerwowego, ma też działanie rozluźniające i uspokajające. 

Zobacz wideo Położna – od kiedy i jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?

Filmik obejrzało ponad trzy miliony użytkowników. Pod nagraniem pojawiło się ponad 2,7 tysiąca komentarzy. Część mam, głównie tych najbardziej zdeterminowanych ucieszyła się z porady i zapewniła, że na pewno z niej skorzystają. Nie wszyscy jednak podeszli tak entuzjastycznie do pomysłu dawania dziecku przed snem banana. 

Dobra zabawa małego chłopca i ukochanego kotaKot zaczepił się o śpioszki dziecka. Maluchowi to nie przeszkadzało

Jedna z internautek napisała:

Dawanie dziecku cukier przed snem? Czy to bezpieczne?

Inna mama odpisała:  

Banan może zawierać mniej cukru niż butelka modyfikowanego mleka

A Wy? Spróbujecie tej metody? Dajcie znać w komentarzach, czy pomogła w uśpieniu Waszych maluchów. 

Więcej o: