Mateusz Damięcki pozuje w szpilkach z dzieckiem. "Synku, tolerancja to za mało"

Mateusz Damięcki opublikował na swoim profilu na Instagramie fotografię, która wywołała spore poruszenie. Na zdjęciu widzimy jak aktor ubrany w obcisłe spodenki i szpilki trzyma yna na rękach. W swoim wpisie podjął temat tolerancji, a Anita Sokołowska żartobliwie skomentowała: "Tolerancja, rzecz najważniejsza, wiadomo, ale czy szpilki pożyczysz kiedyś?".

Mateusz Damięcki często zabiera głos w swoich mediach społecznościowych, odnosząc się do  sytuacji społecznej i politycznej w Polsce. Aktor, który przed kamerami zadebiutował w wieku 12 lat, nie boi się publicznie wyrażać swoich poglądów. Zresztą ma to we krwi, podobnie jak jego siostra - Matylda Damięcka. Oboje wspierają Strajk Kobiet, a ponadto Damięcki jest znany jako sojusznik osób LGBT+.

Zobacz wideo Korektor zbiera ci się w zmarszczkach pod oczami? Rozwiązaniem jest stara sztuczka... drag queens

W 2010 r. był twarzą kampanii informacyjnej, promującej wykonywanie testów na obecność wirusa HIV. Tym razem jako ojciec, postanowił przekazać swojemu dziecku złotą radę odnośnie tolerancji i wystąpił na swoim profilu na Instagramie w roli drag queen.

Mateusz Damięcki pozuje w szpilkach

Mateusz Damięcki swoim zdjęciem w szpilkach nie tylko nawiązał do problemu braku tolerancji w kraju, ale również zapowiedział swój nowy projekt. 

 
Synku, tolerancja to za mało. Wystarczy miłość. A już jutro zobaczysz, co tatuś nawywijał

- napisał pod zdjęciem.

W drugiej części wypowiedzi miał na myśli swój najnowszy projekt. Aktor Mateusz wystąpi jako drag queen w teledysku SARPA. Na profilu na Instagramie wytwórni muzycznej, z którą współpracuje, gwiazdor pojawił się w pełnej charakteryzacji.

 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy.

Tolerancja, rzecz najważniejsza, wiadomo, ale czy szpilki pożyczysz kiedyś?

- zapytała Anita Sokołowska. 

Skarpetki do szpilek? Dziwne, ale skoro lubisz…

- napisała Grażyna Wolszczak.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.