Kurier chciał tylko dostarczyć paczkę, gdy usłyszał przeraźliwy krzyk. Chwilę później trzymał na rękach noworodka

Kurier zamierzał dostarczyć paczkę pod wskazany adres, gdy nagle rozległ się krzyk. Okazało się, że kobieta zaczęła robić. Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy i zaczął postępować zgodnie z instrukcjami położnej.

Do zdarzenia doszło w mieście Waterlooville w hrabstwie Hampshire w Anglii. Jak informuje "Daily Mail" 29-letnii kurier Perry Ryan dostarczał paczkę do jednego z domów jednorodzinnych, gdy nagle usłyszał kobiecy krzyk. Okazało się, że pod wskazanym adresem mieszkała ciężarna Khan Shoker, która właśnie zaczęła rodzić.

Kurier dostarczył paczkę kobiecie, która nagle zaczęła rodzić

W pierwszej chwili mężczyzna nie wiedział, co robić.

Słyszałem przeraźliwy dźwięk, który brzmiał tak, jakby, kogoś mordowano

- wspomina.

Zobaczył, że przy drzwiach frontowych stała Khan Shoker, której właśnie odeszły wody. Mąż 30-latki akurat wyszedł do sklepu i została całkiem sama. Gdy kurier zrozumiał, co się działo, postanowił jej pomóc. Zachował zimną krew i niezwłocznie zadzwonił pod numer alarmowy. Niedługo po tym, pojawił się mąż kobiety Schar Shoker. Kurier słuchał poleceń położnej, a następnie przekazywał je Scharowi.

Nie mówił zbyt dobrze po angielsku, ale starałem się instruować go, jak odbierać poród, zgodnie z tym, co przekazywała mi położna. Ja starałem się uszanować prywatność przyszłej mamy. Jej nogi były ułożone blisko drzwi do sypialni. W tej pozycji mogłem zobaczyć dziecko przed ojcem. Po porodzie zaczęło płakać, a od położnej usłyszałem, że to dobra wiadomość. Ojciec chciał pociągnąć za pępowinę, ale powiedziałem, żeby jej nie dotykał

- wspomina 30-latek.

smutne dziecko"Nie skazuj dziecka na jedynactwo". Słowa znanej psycholożki oburzyły rodziców

Zobacz wideo Królowa jest tylko jedna. "Osiągnięcia Anity Włodarczyk są kosmiczne"

Perry Ryan wspomina całą sytuację jako "szaloną". Po wszystkim trząsł się i musiał siedzieć sztywno przez kilka minut, aby się uspokoić.

Nie wiem, co by się stało, gdyby poród z jakiegoś powodu nie przebiegał prawidłowo. Ani ja, ani ojciec dziecka nie mieliśmy pojęcia, co robimy

- twierdzi.

Khan Shoker urodziła zdrową dziewczynkę. Mama i córka zostały przewiezione do szpitala Queen Alexandra Hospital w Portsmouth. 30-latka przyznała, że jest bardzo wdzięczna kurierowi i docenia jego czyn.

Na Pomorzu rodzi się coraz więcej dzieciNajpopularniejsze imiona w Polsce. Z rankingu może wypaść "wojownik pociecha"

Więcej o: