Czterolatek włożył głowę między filary Pałacu Kultury i Nauki. Interweniowali strażacy

Czterolatek wszedł na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Włożył głowę pomiędzy dwa betonowe filary znajdujące się na tarasie widokowym. Nie był w stanie jej wyjąć, a na miejsce wezwano Państwową Straż Pożarną.

Jak czytamy na oficjalnej stronie rządowej gov.pl, w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 18:23 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Dotyczyło czteroletniego chłopca, który włożył głowę pomiędzy dwa betonowe filary w tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki. Dziecko nie było w stanie samodzielnie jej wyciągnąć.

Czterolatek włożył głowę między filary Pałacu Kultury i Nauki

Po dojeździe na miejsce zastępów PSP, kierujący działaniami ratowniczymi udał się na rozpoznanie. Ustalono, że na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki na 30. piętrze dziecko włożyło głowę pomiędzy betonowe słupki balustrady i nie mogło jej wyciągnąć

- powiedział cytowany przez TVN24 Marcin Krupka ze stołecznej straży pożarnej.

Mama dziesięciorga dzieci przygotowuje posiłkiMama dziesięciorga dzieci wydaje prawie 4 tys. złotych tygodniowo na zakupy. Tak przygotowuje im posiłki

Zobacz wideo Maffashion na Instagramie oprowadza fanów po domu

Wyjaśnił, że działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ciągłym wsparciu psychicznym chłopca. Głowę dziecka i betonowe słupki starannie posmarowano olejem roślinnym, dzięki czemu były śliskie. Następnie ostrożnie ułożono głowę czterolatka w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu udało się ją uwolnić.

Po akcji dziecko zostało niezwłocznie przekazane w ręce mamy, a rodzice odmówili pomocy medycznej dla chłopca, który na szczęście czuł się dobrze. Podczas akcji nie było konieczności użycia specjalistycznego sprzętu. Na koniec chłopiec dostał od strażaków wyjątkowy prezent - maskotkę przedstawiającą "misia ratownika".

Nowy trend na TikToku. RodziceMama podaje dziecku smażonego kurczaka. Później następuje nieoczekiwany zwrot akcji

Więcej o: