500 plus wypłaty lipiec 2021. W sierpniu trafią do wybranych

500 plus 2021 - kto otrzyma wsparcie finansowe w sierpniu? Przy składaniu wniosku o ten rodzaj pomocy warto zwrócić uwagę na termin. Na początku bieżącego roku zasady przyznawania wsparcia z racji programu 500 plus uległy modyfikacji. Sprawdź, czy otrzymasz świadczenie w tym miesiącu.

Wniosek o 500 plus należy składać co roku. Termin wypłaty tego typu świadczenia zależy od daty złożenia wniosku, w związku z tym warto pilnować terminów. O ten rodzaj wsparcia można już starać się w ciągu trzech miesięcy od narodzin potomstwa. Kto otrzyma pieniądze w sierpniu?

Zobacz wideo "Łasuch" [ZWIASTUN]

Terminy wypłat 500 plus 2021 - sierpień to miesiąc wypłaty nie dla wszystkich

Wniosek o 500 plus można złożyć następującymi drogami:

  • za pomocą portalu Emp@tia,
  • przy pomocy bankowości elektronicznej,
  • za pośrednictwem Portalu Usług Elektronicznych ZUS.

Rodzice, którzy złożyli wniosek o 500 plus do końca czerwca, otrzymają pieniądze maksymalnie 31 sierpnia 2021. Dokumenty wysłane do 31 lipca 2021 wiążą się z wypłatą funduszy do 30 września 2021 r.

Coco Austin karmi pieciolatkę piersiąKarmi piersią pięciolatkę, a internauci ją krytykują. "Lubi taką małą przekąskę"

500 plus na wakacje, czyli jak aktywować bon turystyczny

Kolejną formą wsparcia, z której mogą skorzystać polskie rodziny jest Polski Bon Turystyczny, bardzo popularny w okresie wakacyjnym. Przysługuje on rodzinom z dziećmi oraz od września bieżącego roku także najstarszej części społeczeństwa. Oznacza on pomoc finansową w wysokości 500 zł na każdego potomka, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego - 1000 zł. Jest przyznawany bez względu na dochód rodziny. Tę kwotę można przeznaczyć między innymi na nocleg w hotelu, pensjonacie, transport oraz na atrakcje. Bon turystyczny aktywuje się drogą online - za pomocą PUE ZUS. Po uzupełnieniu danych przychodzi on w postaci 16-cyfrowego kodu, który należy przedstawić w wybranym obiekcie turystycznym. Dziecko musi uczestniczyć w procesie realizacji tej usługi.

Tykocin. Premier Mateusz Morawiecki spotyka się z mieszkańcami województwa podlaskiego podczas pikniku rodzinnego. Agitacja programu 'POLSKI ŁAD'Polski ład - założenia. Gwarancja pieniędzy dla rodzin? "Odebrać pracującym, dać niepracującym"

Więcej o: