Mama podaje dziecku smażonego kurczaka. Później następuje nieoczekiwany zwrot akcji

Dziecko niejadek to problem wielu rodziców. Okazuje się, że powodem może być nie to, że dziecko nie jest głodne, a to, że ma ochotę na coś innego. Mama opublikowała na TikToku swoją metodę na zachęcenie maluszka do jedzenia. Na jej zabawnych nagraniach pojawiają się smażone udka z kurczaka, tłuste makarony i ciasta czekoladowe.

Rheatries to profil na TikToku, który szybko zyskał na popularności. Rhea, czyli maluszek z nagrań jest zachęcana do jedzenia w nietypowy sposób. Filmy, które publikuje jej mama, obserwuje aż 250 tysięcy osób i są dowodem na to, że wystarczy odrobina kreatywności, żeby zachęcić dziecko do jedzenia. Chociaż metoda bywa kontrowersyjna. 

Zobacz wideo Jakie są obecne zalecenia w związku z karmieniem piersią? Jakie są zalety dla mamy i dla dziecka?

Rhea próbuje jedzenia, ale tylko oczami

Mama zachęca dziewczynkę do jedzenia, pokazując jej smakowite kąski. Na nagraniach widzimy m.in. tłuste makarony, burrito, kawałki smażonego w głębokim oleju kurczaka, ociekające sosem żeberka i inne dania, które mają wątpliwe działanie na zdrowie dorosłych, a co dopiero dzieci. Kiedy dziecko zaczyna się interesować jedzeniem i wyciąga ku niemu rączki, kobieta podsuwa mu je coraz bliżej, a gdy otwiera usta, prawdopodobnie drugi rodzic, wkłada w nie zdrową przekąskę. Np. pomarańczę. Nagrania dostępne są TUTAJ.

Summer przyniosła swojego kociaka na kocyk niemowlakaKocia mama zobaczyła leżące niemowlę. To, co zrobiła, podbiło serca internautów

Mam przeczucie, że to dziecko będzie miało zaburzenia po karmieniu go w ten sposób
Dziecko jest zniechęcane do jedzenia. Może teraz je dobrze, ale w przyszłości może się to na nim odbić, np. nie będzie chciało próbować nowych smaków

- komentowali niektórzy. Inni natomiast bronili:

Czemu ludzie w XXI wieku wynajdują sobie problemu?
Przecież niemowlę nie będzie tego pamiętać

A wy, co o tym myślicie?

Coco Austin karmi pieciolatkę piersiąKarmi piersią pięciolatkę, a internauci ją krytykują. "Lubi taką małą przekąskę"

Więcej o: