Karmi piersią pięciolatkę. "Lubi taką małą przekąskę". Internauci krytykują

Karmienie piersią ma wiele zalet, co podkreślają eksperci. A czy istnieje granica wiekowa, od której nie należałoby karmić dziecka piersią? Coco Austin karmi pięcioletnią córkę i nie widzi w tym nic złego. Jednak internauci są innego zdania.

Coco Austin to amerykańska gwiazda reality show oraz mediów społecznościowych, modelka i żona rapera Ice-T, która nie ukrywa tego, że wciąż karmi swoją córkę piersią. Dziewczynka aktualnie ma pięć lat.

Dwa lata temu celebrytka mówiąc o karmieniu piersią, wspomniała: "W pierwszym tygodniu po porodzie chciałam się poddać i przestać karmić piersią. Moja rodzina przekonała mnie jednak, by wytrwać kolejny tydzień. Mówili, że nie chcę stracić tych wyjątkowych chwil z dzieckiem i stworzyć zdrową i mądrą więź... Wytrwałam i teraz moja córka wciąż domaga się piersi". Córka Coco Austin ma aktualnie pięć lat i nadal jest dokarmiana piersią. 

Pięcioletnia córka lubi fast-foody, ale nadal także spożywa mleko mamy 

Celebrytka podkreśla, że jej mleko nie jest jedynym sposobem odżywiania Chanel. Według Coco, jej córka je "steki i hamburgery", ale "nadal lubi jej piersi". W rozmowie z E! News, powiedziała: 

Dlaczego mam jej to zabierać? Jeśli ona nie będzie chciała, w porządku, wtedy powiem stop. Ale nie zamierzam po prostu odmawiać. Uwierz mi, nie będzie miała 16 lat i nie powie: Mamo, czy mogę wziąć Twoją pierś? A potem samochód? Przyjdzie taki okres, kiedy powie: Już tego nie potrzebuję. Teraz nadal  chce, więc po prostu to akceptuję

- wyjaśniła. 

 

Internauci: To po prostu dziwne

Pod zdjęciami na Instagramie Coco Austin, na których widać było karmiącą piersią mamę i jej córeczkę pojawiło się wiele komentarzy. Internauci przyznali, że "to dziwne".

To po prostu dziwne i myślę, że problem bardziej dotyczy matki niż dziecka. Dziewczynka w tym wieku powinna spożywać wartości odżywcze z innych źródeł.
To przesada. Ja rozumiem karmić dziecko do drugiego roku życia. Nawet do trzeciego, ale pięcioletnią dziewczynkę? 

- pisali.

A wy co o tym myślicie? Kiedy odstawiłyście od piersi swoje pociechy? Dajcie znać w komentarzach.

Zobacz wideo Najczęstsze pytania mam. Czy dziecko jest już najedzone? Jak reagować na kolkę?
Więcej o: