Agnieszka Włodarczyk po nieprzespanej nocy. "Dlaczego ma te kolki?" Fanki poradziły sposób, którego już się nie używa

Agnieszka Włodarczyk ma za sobą już kolejną nieprzespaną noc. Aktorka podejrzewa, że Milan może mieć kolki. "Podobno kolki, jak sobie tak poczytaliśmy, są od mleka matki, więc nie wiem, czy to mleko matki takie dobre? Dlaczego ma te kolki? Może od mojego jedzenia?" - pytała fanki w relacji, którą opublikowała na swoim profilu na Instagramie.

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś  7 lipca powitali na świecie swojego syna. Milan, bo takie nadali mu imię, od jakiegoś czasu jest głównym tematem poruszanym przez aktorkę na jej profilu na Instagramie. Włodarczyk opowiada innym kobietom o macierzyństwie, ale też jako niedoświadczona mama, nie boi się zapytać o radę. Tym razem problemem u dziecka okazały się kolki, a fanki pospieszyły z pomocą.

Zobacz wideo Agnieszka Włodarczyk zważyła się tydzień po porodzie

Agnieszka Włodarczyk o nieprzespanej nocy

Agnieszka Włodarczyk wyznała, że to już kolejna noc, której nie udało jej się przespać. Powodem jest płacz jej synka, za który aktorka obwinia kolki.

Budziliśmy się z pięć razy co chwilę. Zastanawiam się, czy on nie ma kolek. I co na te kolki poradzić? No i podobno kolki, jak sobie tak poczytaliśmy, są od mleka matki, więc nie wiem, czy to mleko matki takie dobre? Dlaczego ma te kolki? Może od mojego jedzenia?

- mówiła w relacji na swoim profilu na Instagramie. Chwilę po tym, jak zadała pytanie, uzyskała odpowiedzi od obserwatorek. 

No i proszę, okazało się, że to nie od mleka matki, tylko to jest niedojrzały układ trawienny maluszka. Polecacie termofor i koper, ale kopru chyba się teraz nie używa...

- zastanawiała się.

Herbatka z kopru, którą poleciły Agnieszce Włodarczyk fanki, nie jest dobrym rozwiązaniem. Włoski Narodowy Instytut Badań nad Żywnością i Żywieniem przeprowadził badanie, które wykazało, że poziom estragolu zawartego w herbatkach na bazie kopru włoskiego jest zbyt wysoki, by móc uznać spożycie naparów za bezpieczne, przynajmniej w przypadku noworodków. Estragol, to naturalna substancja, która znajduje się w ziarnach kopru i jest rakotwórcza i genotoksyczna.

Rozwiązaniem problemu z kolkami u dzieci karmionych piersią może być m.in. dieta eliminacyjna u mamy. Powinna ona wykluczyć z jadłospisu produkty silnie alergizujące, takie jak nabiał, jaja, ryby i orzechy, warzywa wzdymające (kalafior czy kapusta) i ciężkostrawne potrawy. Poprawy należy spodziewać się po tygodniu. Włodarczyk przyznała też, że musi zadbać o swoją dietę po ciąży, bo po dziewięciu miesiącach wyrzeczeń, próbowała wszystkiego, na co przyszła jej ochota.

Rzuciłam się na tyle rzeczy po ciąży, których nie mogłam jeść, że to być może zaszkodziło małemu

- mówiła.

Agnieszka Włodarczyk o nieprzespanych nocachAgnieszka Włodarczyk o nieprzespanych nocach agnieszkawlodarczykofficial/Instagram

Skąd bierze się kolka u dziecka?

Jak twierdzą eksperci, kolka u niemowląt nie wynika z nieprawidłowej pielęgnacji i opieki nad dzieckiem, ale przyczyny jej występowania cały czas są niejasne. Specjaliści są zdania, że za pojawienie się kolek u niemowląt odpowiada:

  • niedojrzałość układu pokarmowego,
  • zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego, które wywołują bolesne skurcze jelit. Podłożem może być alergia, najczęściej na białka mleka krowiego, nietolerancja laktozy lub nadmierne gromadzenie się gazu w przewodzie pokarmowym,
  • duża ilość połykanego w czasie ssania piersi powietrza,
  • nadmiar gazów i wzdęcia,
  • nieprawidłowa wrażliwość centralnego układu nerwowego,
  • refluks żołądkowo-przełykowy.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.