Ile kosztuje dzień wakacji nad morzem? Prawie 800 zł. "Nie szastaliśmy pieniędzmi na prawo i lewo"

Nocleg, wyżywienie, atrakcje dla dzieci etc. Nasza czytelniczka postanowiła policzyć, ile w rzeczywistości kosztują wakacje nad polskim morzem dla czteroosobowej rodziny. "Nie zależało nam na tym, żeby maksymalnie zacisnąć pas i odmawiać sobie wszystkiego" - napisała.

Półmetek wakacji już za nami. W tym roku sporo osób zrezygnowało z zagranicznych wyjazdów i zdecydowało się odwiedzić rodzime kurorty. Rodziny z dziećmi mogły skorzystać z bonów turystycznych, co pozwoliło sporo oszczędzić na wakacjach. Nasi czytelnicy przysłało nam sporo paragonów z nadmorskich restauracji. Jedni byli oburzeni wysokimi cenami za usługi gastronomiczne, inni - wręcz przeciwnie - mile zaskoczeni niskimi rachunkami. Jedna z czytelniczek podliczyła, ile w tym roku czteroosobową rodzinę kosztuje typowy dzień nad morzem. Poniższa kalkulacja została sporządzona przez panią Dagmarę (nazwisko do znajomości redakcji), która pod koniec lipca spędziła tydzień z mężem i dwójką dzieci w Mielnie.

Internetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisuInternetowa Szkoła Rodzenia - nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Nie szastaliśmy pieniędzmi na prawo i lewo, jednak chcieliśmy zapewnić dzieciom nieco typowo wakacyjnych atrakcji. To ich jedyny wyjazd w tym roku, trochę czasu spędzą jeszcze u dziadków, zależało nam więc, żeby dobrze się bawiły nad morzem.

- napisała nasza czytelniczka. Poniżej przedstawiamy zestawienie jej wydatków z jednego dnia.

Adam Niedzielski, minister zdrowiaPowrót do szkół według Adama Niedzielskiego: zaszczepieni uczniowie mogą liczyć na specjalny bonus

Ile kosztuje dzień nad morzem?

  • Wynajęcie domku typu Brda: 300 zł za dobę;
  • Parking przy domku: 20 zł za dobę;
  • Opłata za psa: 15 zł za dobę;
  • Opłata klimatyczna: 9,6 zł za dobę (za cztery osoby);
  • Śniadanie: kanapki z wędliną, żółtym serem, pomidorem i ogórkiem, przygotowane w domku: 49 zł (zakupy robione w małym sklepiku, gdzie np. jedna kajzerka kosztowała 1 zł, opakowanie żółtego sera w plastrach prawie 9 zł, a małe masło 8 zł);
  • Drożdżówki na plażę (po dwie dla każdego): 36 zł;
  • Napoje (soki i woda) i owoce (maliny) na plażę: 16 + 12 = 28 zł;
  • Obiad: po zupie dla każdego (36 zł) i po zestawie dorsz + frytki + surówka (104 zł), do tego soki (28 zł) = 168 zł;
  • Lody dla całej rodziny: 6 zł za gałkę = 48 zł;
  • Park linowy dla dzieci (po jednym przejściu na krótkiej trasie): 25 zł = 50 zł;
  • Wypożyczenie gokardów dla dzieci: 15 zł za godzinę = 30 zł;
  • Kolacja: tosty przygotowane w domku i parówki na gorąco = 39 zł.

Razem: 792,6 zł

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]
Oczywiście można było taniej. Mogliśmy np. nie jeść obiadów na mieście, jednak gotowanie w upalny dzień w małym domku nie było wpisane w mój plan urlopowy. Zakupy robiliśmy w niewielkich lokalnych sklepikach, w których ceny np. za bułki lub parówki były zaskakująco wysokie. Z pewnością taniej wyszłoby wynajęcie pokoju w pensjonacie, niż domku na wyłączność, jednak nie zależało nam na tym, żeby maksymalnie zacisnąć pas i odmawiać sobie wszystkiego. Z drugiej strony nie wydawaliśmy pieniędzy na tandetne pamiątki, wątpliwej jakości smakołyki ze straganów, czy przejażdżki meleksami. Policzyłam to, bo byłam ciekawa, czy nad Polskim morzem rzeczywiście jest tak drogo, jak wszyscy piszą

- napisała pani Dagmara.  

Udało nam się jednak zrealizować dwa bony turystyczne, więc ostatecznie rachunek za cały wyjazd był niższy o tysiąc złotych. W przyszłym roku, jeśli epidemia koronawirusa na to pozwoli, skorzystamy z oferty biura podróży i wyjedziemy za granicę do hotelu w formule all inclusive. Podejrzewam, że koszty będą podobne. 

- dodała. A Wy? Jakie macie doświadczenia? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej o: