Czy dzieci wrócą do szkoły? Ministerstwo: "Podejmujemy szereg działań, które umożliwią bezpieczną naukę"

Czy dzieci wrócą do szkoły? Wszystko wskazuje na to, że tak, jednak powinniśmy być gotowi na różne ewentualności. Ministerstwo Edukacji i nauki już rozpoczęło przygotowania do bezpiecznego rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego.

Czy dzieci wrócą do szkoły po wakacjach? To pytanie nurtuje nie tylko samych uczniów, ale i ich rodziców, a także nauczycieli. Poprzedni rok szkolny nie należał do łatwych. Panująca epidemia koronawirusa zmusiła szkolnictwo do całkowitego przeorganizowania swojego trybu działania. Uczniowie większość czasu spędzili przed monitorami komputerów, zamiast w szkolnych ławkach. Do nauki zdalnej musieli także przyzwyczaić się nauczyciele, a rodzice dzieci w wieku szkolnym (szczególnie tych z najmłodszych klas) byli zmuszeni do pogodzenia swojej pracy zawodowej z opieką nad pociechami w czasie nauki w domu. Dla nikogo nie było to łatwe zadanie. Szczególnie pokrzywdzone wydają się dzieci, które zostały pozbawione kontaktu z rówieśnikami, życia towarzyskiego w szkole i części aktywności, które do tego czasu były ich udziałem.

Bezpieczny powrót do szkołyJak będzie wyglądał nowy rok szkolny? "Kuratorzy oświaty będą prowadzili monitoring"

Czy dzieci wrócą do szkoły we wrześniu?  

Minął właśnie półmetek wakacji. Wszyscy, którzy mają już za sobą letnie wyjazdy, z pewnością zauważyli, że poza domem, na urlopie często zapomina się o panującej epidemii koronawirusa. Ludzie nie noszą maseczek nawet w sklepach, w restauracjach są tłumy, zapominamy o częstej dezynfekcji rąk i innych środkach ostrożności. Wszystko to może spowodować, że przewidywana czwarta fala epidemii koronawirusa spodziewana we wrześniu będzie większa. A to z kolei może mieć bezpośredni wpływ na tryb nauki w roku szkolnym 2021/2022. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Czy dzieci wrócą do szkoły? Ministerstwo edukacji w trakcie przygotowań  

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki zapowiada, że prawdopodobnie (chociaż oczywiście aktualnie nie można mieć co do tego stuprocentowej pewności) we wrześniu dzieci będą mogły wrócić do szkół. Na stronie gov.pl czytamy informację resortu edukacji: 

Przygotowujemy się do stacjonarnej pracy szkół od 1 września. Wspólnie z MZ, GIS, RARS oraz innymi instytucjami podejmujemy szereg działań, które w znaczny sposób przyczynią się do przeciwdziałania COVID-19 i umożliwią bezpieczną naukę w szkołach i placówkach w czasie pandemii.

Rodzinny kapitał opiekuńczy. Rodzice mogą dostać 12 tys. na dziecko, a nawet więcej900 plus. Od kiedy wchodzi w życie? Świadczenie ma pomóc matkom wrócić do pracy

Sporo pracy przed dyrektorami placówek:

Dyrektorzy szkół zostaną zobligowani do modyfikacji szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego o treści związane z przeciwdziałaniem COVID-19 i profilaktyką chorób zakaźnych na podstawie diagnozy czynników chroniących i ryzyka dla szkoły

- czytamy. 

Więcej o: