Czy dzieci wrócą do szkoły? Ministerstwo: "Podejmujemy szereg działań, które umożliwią bezpieczną naukę"

Czy dzieci wrócą do szkoły? Wszystko wskazuje na to, że tak, jednak powinniśmy być gotowi na różne ewentualności. Ministerstwo Edukacji i nauki już rozpoczęło przygotowania do bezpiecznego rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego.

Czy dzieci wrócą do szkoły po wakacjach? To pytanie nurtuje nie tylko samych uczniów, ale i ich rodziców, a także nauczycieli. Poprzedni rok szkolny nie należał do łatwych. Panująca epidemia koronawirusa zmusiła szkolnictwo do całkowitego przeorganizowania swojego trybu działania. Uczniowie większość czasu spędzili przed monitorami komputerów, zamiast w szkolnych ławkach. Do nauki zdalnej musieli także przyzwyczaić się nauczyciele, a rodzice dzieci w wieku szkolnym (szczególnie tych z najmłodszych klas) byli zmuszeni do pogodzenia swojej pracy zawodowej z opieką nad pociechami w czasie nauki w domu. Dla nikogo nie było to łatwe zadanie. Szczególnie pokrzywdzone wydają się dzieci, które zostały pozbawione kontaktu z rówieśnikami, życia towarzyskiego w szkole i części aktywności, które do tego czasu były ich udziałem.

Czy dzieci wrócą do szkoły we wrześniu?  

Minął właśnie półmetek wakacji. Wszyscy, którzy mają już za sobą letnie wyjazdy, z pewnością zauważyli, że poza domem, na urlopie często zapomina się o panującej epidemii koronawirusa. Ludzie nie noszą maseczek nawet w sklepach, w restauracjach są tłumy, zapominamy o częstej dezynfekcji rąk i innych środkach ostrożności. Wszystko to może spowodować, że przewidywana czwarta fala epidemii koronawirusa spodziewana we wrześniu będzie większa. A to z kolei może mieć bezpośredni wpływ na tryb nauki w roku szkolnym 2021/2022. 

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

Czy dzieci wrócą do szkoły? Ministerstwo edukacji w trakcie przygotowań  

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki zapowiada, że prawdopodobnie (chociaż oczywiście aktualnie nie można mieć co do tego stuprocentowej pewności) we wrześniu dzieci będą mogły wrócić do szkół. Na stronie gov.pl czytamy informację resortu edukacji: 

Przygotowujemy się do stacjonarnej pracy szkół od 1 września. Wspólnie z MZ, GIS, RARS oraz innymi instytucjami podejmujemy szereg działań, które w znaczny sposób przyczynią się do przeciwdziałania COVID-19 i umożliwią bezpieczną naukę w szkołach i placówkach w czasie pandemii.

Sporo pracy przed dyrektorami placówek:

Dyrektorzy szkół zostaną zobligowani do modyfikacji szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego o treści związane z przeciwdziałaniem COVID-19 i profilaktyką chorób zakaźnych na podstawie diagnozy czynników chroniących i ryzyka dla szkoły

- czytamy. 

Więcej o: