300 plus: dla kogo środki na szkolną wyprawkę? Niektóre rodziny się nie załapią

300 plus: dla kogo są przeznaczone pieniądze na skompletowanie szkolnej wyprawki? Dla dzieci uczących się. Jak się jednak okazuje, nie dla wszystkich. Program pomija dwie grupy dzieci. One nie mogą liczyć na wsparcie od państwa.

300 plus - dla kogo przewidziano środki na skompletowanie szkolnej wyprawki? Zasadniczo, otrzymają je rodzice uczących się dzieci, jednak nie wszyscy. Środki z programu Dobry Start są przewidziane na pokrycie części kosztów związanych z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. A koszty te są niemałe, uczniów trzeba zaopatrzyć m.in. w:

  • podręczniki (szczególnie kosztowne bywają te do nauki języków obcych);
  • zeszyty;
  • plecak;
  • piórnik, pomoce i przybory naukowe;
  • kapcie, strój na WF, ew. nowe ubrania.

300 plus - dla kogo środki na szkolną wyprawkę?

Jak czytamy na stronie gov.pl 300 plus to środki, które mają być wsparciem dla rodzin, w których są dzieci w wieku szkolnym:

Program Dobry Start to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.
Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]

300 plus - dla kogo są przeznaczone środki?

Pieniądze z programu 300 plus przysługują na każde uczące się dziecko. Wsparcie jest niezależne od  zarobków rodziców. 300 plus jest wypłacane raz w roku, do 20. urodzin ucznia (jeśli chodzi o dzieci niepełnosprawne, to cztery lata dłużej).  

300 plus - dla kogo nie przewidziano środków na szkolną wyprawkę?

Program Dobry Start pomija dwie grupy dzieci. Są to uczniowie realizujący roczne przygotowanie przedszkolne, czyli te chodzące do zerówki oraz studenci. Ich rodzice nie mogą liczyć na 300 zł jednorazowego wsparcia na skompletowanie szkolnej wyprawki. 

300 plus - dla kogo świadczenie? Jak złożyć wniosek?

Wnioski o Dobry Start 2021 należy składać od 1 lipca do 30 listopada. Można to zrobić przez:

  • bankowość elektroniczną,
  • portal Emp@tia,
  • PUE ZUS.
Więcej o: