Ida Nowakowska wybrała chrzestnych. "Zobowiązali się do wychowania syna w religii katolickiej"

Ida Nowakowska przygotowuje się do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu jej rodziny. Celebrytka niedługo ochrzci swojego synka. 30-latka zdradza, że wybrała już rodziców chrzestnych. - To bliskie osoby, które zobowiązały się do wychowania syna w religii katolickiej - tłumaczyła tancerka.

Ida Nowakowska niedawno powitała na świecie swoje pierwszego dziecko. Gwiazda TVP nie zdradziła jeszcze imienia pociechy. 30-latka nie raz podkreślała w wywiadach, że wiara odgrywa w jej życiu bardzo istotną rolę. Ida przyznała nawet, że "wymodliła" sobie macierzyństwo. Teraz Nowakowska przygotowuje się do chrztu dziecka. Okazuje się, że uroczystość ma odbyć się jeszcze w wakacje. Prezenterka wybrała już nawet rodziców chrzestnych.

Zobacz wideo Ida Nowakowska pokazała nagranie ze szpitala i zdradziła szczegóły porodu

Ida Nowakowska o rodzicach chrzestnych swojego dziecka. "Bliskie osoby"

Ida Nowakowska chce wychować swoje dziecko w duchu religijnym. 30-latka od pierwszych dni życia malucha stara się przekazywać mu takie wartości, jak przywiązanie do religijności. Nic dziwnego, że już teraz myśli o chrzcinach. Tancerka w rozmowie z "Faktem" zdradziła kolejne szczegóły tej podniosłej uroczystości. Uchyliła rąbek tajemnicy związanej z rodzicami chrzestnymi. Z punktu widzenia kościoła chrzestnym może zostać osoba, która jest wierząca, przystąpiła do chrztu i bierzmowania oraz ukończyła 16 lat. 30-latce zależy na tym, aby ta osoba wychowała syna w religii katolickiej.

Rodzicami chrzestnymi będą bliskie osoby, które zobowiązały się do wychowania syna w religii katolickiej. Chrześcijaństwo jest podstawą naszej europejskiej cywilizacji, a religia katolicka polskości. Chcemy, aby nasz syn wyrósł na mądrego człowieka rozumiejącego świat i jego różnorodność

- mówi Nowakowska.

 

Nowakowska przyznała w rozmowie z dziennikarką "Jastrząb Post", że dla jej rodziny to bardzo wyjątkowa uroczystość. Dodała, że nie zależy jej na hucznej imprezie, bowiem w większym gronie jeszcze będzie okazja, aby się spotkać.  

Dla nas to jest przeżycie duchowe, a nie tylko pretekst do spotkania się na obiad czy kolację, bo tak to się można zawsze spotkać.

Tancerka podkreśliła, że chrzciny dziecka mają dla niej wymiar duchowy, a nie tylko komercyjny.

Ida Nowakowska mówi, jak chce wychować dziecko: Aby miał szacunek do innych wyznań, kultur i ludzi niewierzących

Celebrytce zależy, aby dziecko zostało wychowane na człowieka, który będzie kierował się tolerancja, otwartością i będzie szerzył dobro. 

Co istotne, Idzie zależy na tym, wy wychować syna na człowieka tolerancyjnego i otwartego. - Aby miał szacunek do innych wyznań, kultur i ludzi niewierzących. Aby budował w sobie miłość i dobro. Kościół jest domem modlitwy, skupienia, otwartym dla wszystkich. Najpiękniejsza sztuka, muzyka, powstała z inspiracji wartościami nadrzędnymi, Biblią

- dodaje gwiazda TVP.

Więcej o: