Ida Nowakowska wybrała chrzestnych. "Zobowiązali się do wychowania syna w religii katolickiej"

Ida Nowakowska przygotowuje się do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu jej rodziny. Celebrytka niedługo ochrzci swojego synka. 30-latka zdradza, że wybrała już rodziców chrzestnych. - To bliskie osoby, które zobowiązały się do wychowania syna w religii katolickiej - tłumaczyła tancerka.

Ida Nowakowska niedawno powitała na świecie swoje pierwszego dziecko. Gwiazda TVP nie zdradziła jeszcze imienia pociechy. 30-latka nie raz podkreślała w wywiadach, że wiara odgrywa w jej życiu bardzo istotną rolę. Ida przyznała nawet, że "wymodliła" sobie macierzyństwo. Teraz Nowakowska przygotowuje się do chrztu dziecka. Okazuje się, że uroczystość ma odbyć się jeszcze w wakacje. Prezenterka wybrała już nawet rodziców chrzestnych.

Zobacz wideo Ida Nowakowska pokazała nagranie ze szpitala i zdradziła szczegóły porodu

Ida Nowakowska o rodzicach chrzestnych swojego dziecka. "Bliskie osoby"

Ida Nowakowska chce wychować swoje dziecko w duchu religijnym. 30-latka od pierwszych dni życia malucha stara się przekazywać mu takie wartości, jak przywiązanie do religijności. Nic dziwnego, że już teraz myśli o chrzcinach. Tancerka w rozmowie z "Faktem" zdradziła kolejne szczegóły tej podniosłej uroczystości. Uchyliła rąbek tajemnicy związanej z rodzicami chrzestnymi. Z punktu widzenia kościoła chrzestnym może zostać osoba, która jest wierząca, przystąpiła do chrztu i bierzmowania oraz ukończyła 16 lat. 30-latce zależy na tym, aby ta osoba wychowała syna w religii katolickiej.

Rodzicami chrzestnymi będą bliskie osoby, które zobowiązały się do wychowania syna w religii katolickiej. Chrześcijaństwo jest podstawą naszej europejskiej cywilizacji, a religia katolicka polskości. Chcemy, aby nasz syn wyrósł na mądrego człowieka rozumiejącego świat i jego różnorodność

- mówi Nowakowska.

 

Nowakowska przyznała w rozmowie z dziennikarką "Jastrząb Post", że dla jej rodziny to bardzo wyjątkowa uroczystość. Dodała, że nie zależy jej na hucznej imprezie, bowiem w większym gronie jeszcze będzie okazja, aby się spotkać.  

Dla nas to jest przeżycie duchowe, a nie tylko pretekst do spotkania się na obiad czy kolację, bo tak to się można zawsze spotkać.

Tancerka podkreśliła, że chrzciny dziecka mają dla niej wymiar duchowy, a nie tylko komercyjny.

Lewandowscy ochrzcili córkę? Cała rodzina pozuje na biało. Są też wyjątkowe prezentyLewandowscy ochrzcili córkę? Cała rodzina pozuje na biało. Są też wyjątkowe prezenty

Ida Nowakowska mówi, jak chce wychować dziecko: Aby miał szacunek do innych wyznań, kultur i ludzi niewierzących

Celebrytce zależy, aby dziecko zostało wychowane na człowieka, który będzie kierował się tolerancja, otwartością i będzie szerzył dobro. 

Co istotne, Idzie zależy na tym, wy wychować syna na człowieka tolerancyjnego i otwartego. - Aby miał szacunek do innych wyznań, kultur i ludzi niewierzących. Aby budował w sobie miłość i dobro. Kościół jest domem modlitwy, skupienia, otwartym dla wszystkich. Najpiękniejsza sztuka, muzyka, powstała z inspiracji wartościami nadrzędnymi, Biblią

- dodaje gwiazda TVP.

Agnieszka Kaczorowska urodziła. Poród córeczki przebiegał w nietypowych warunkach. Niewiele kobiet się na nie decydujeAgnieszka Kaczorowska mówi, że urodziła z mężem. Fanka: Parł czy co robił? Bez sensu

Więcej o: