Pokazują na TikToku, jak naprawdę wygląda poród. "Wybacz, mamo, nie będziesz babcią"

Filmiki przedstawiające symulacje porodów stały się hitem na TikToku. Lekarze i położne z pomocą specjalnych manekinów pokazują, co dzieje się w kobiecym ciałem w trakcie porodu oraz bezpośrednio po urodzeniu dziecka.

TikTok jest mobilną aplikacją internetową. Jej główna funkcja polega na publikowaniu i wysyłaniu krótkich materiałów wideo, które w założeniu powinny przypominać teledyski muzyczne. Tę platformę pokochała masa nastolatków. Wielu z nich chętnie nagrywa, jak tańczy w rytm danej muzyki lub naśladuje konkretne układy taneczne. Są również osoby, które publikują na TikToku inne filmiki, na przykład te przedstawiające zwierzęta, czy proces gotowania. Ostatnio na popularności zyskał jednak nietypowy trend. Chodzi o publikowanie nagrań przedstawiających symulacje porodów z użyciem specjalnych, przeznaczonych do tego celu manekinów.

Symulacje porodów hitem na TikToku

Nagrań symulujących porody na TikToku wciąż przebywa. Używane do nich manekiny wyprodukowano z myślą o przyszłych pracownikach zdrowia, którzy na ich przykładach uczą się, jak wygląda każdy aspekt porodu i w jaki sposób należy go odbierać. Publikowanie na popularnej platformie pokazało wielu osobom niezwiązanych z branżą medyczną, jak dokładnie wyglądają narodzin dziecka. Zobrazowały, co dzieje się z kroczem kobiety po porodzie, od wyciągnięcia łożyska, po zaszycie naciętego krocza. Niektórzy użytkownicy platformy są bardzo zaskoczeni tym procesem.

Ojciec parodiuje córkę na TikToku. Jego filmiki to hit wśród rodzicówCórka chciała być gwiazdą TikToka. Nikt nie spodziewał się, co zrobi jej ojciec

Zobacz wideo Joanna Krupa prowadzi córkę na smyczy

Filmy edukacyjne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ pokazują to, co dla niektórych pozostaje tabu i uświadamiają przyszłych rodziców. Na TikToku można znaleźć masę nagrań obrazujących różne rodzaje porodów i metody zszywania krocza w przypadku jego naderwania. Przykładowo jedno z nagrań przedstawiających zszywanie naciętego krocza obejrzało ponad 30 milionów internautów. Wiele osób przyznało, że nie miało wcześniej pojęcia, jak naprawdę wygląda ten proces.

Doceńcie to, panowie
Chyba adoptuję dzieci. Nie jestem gotowa na takie poświęcenie
A mówią, że to tylko malutkie nacięcie
Wybacz mamo, ale niw będziesz babcią
Szanuję mamę, że przez to przeszła

- komentowali.

Nagrania można obejrzeć między innymi na profilach midwifetok, randomforyouclips i ionelennox.

Agnieszka Kaczorowska urodziła dziecko. Zdecydowała się na wciąż nietypowy poródAgnieszka Kaczorowska urodziła. Niewiele kobiet decyduje się na taki poród

Więcej o: