Nowy Ład. 12 tys. złotych dla rodzin nie budzi entuzjazmu. "To nie będzie nowy ład, to będzie nowa bieda"

Nowy Ład już niedługo zasili domowy budżet wielu polskich rodzin. Rodzice z niecierpliwością czekają na obiecane przez rząd świadczenie, jednak nie wszyscy podchodzą do niego z entuzjazmem.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, który rządzący zapisali w Polskim Ładzie, to świadczenie dedykowane rodzicom. Będą mogli pobierać dodatkową gotówkę równocześnie z  500 plus oraz 300 plus. Rząd przyznając dodatkowe wsparcie osobom wychowującym dzieci, chce zwiększyć dzietność w kraju. Pieniądze bowiem będą przysługiwać jedynie rodzicom przynajmniej dwójki dzieci. Dodatkowe pieniądze mają ułatwić łączenie rodzicielstwa z pracą zawodową.

Zobacz wideo Biedroń o 500 plus: Wszystko wskazuje na to, że PiS zacznie je ograniczać

Świadczeniobiorcy będą mogli wybrać, czy wolą otrzymywać 1000 zł miesięcznie przez rok, czy też 500 zł miesięcznie, ale przez dwa lata. Pieniądze będą im przysługiwały bez względu na dochód, a decyzję w sprawie przyznania świadczenia wyda Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Gdzie można zrealizować bon turystyczny?Gdzie można zrealizować bon turystyczny? Trzeba pilnować terminów

Nowy Ład budzi w Polsce kontrowersje

Nasi czytelnicy nie przyjęli z entuzjazmem informacji o 12 tys. złotych, które rząd ma wręczyć rodzinom z dziećmi. Zwrócili uwagę na to, że kolejne świadczenie, może wpłynąć na wzrost podatków i kosztów życia w kraju. Pojawiły się też głosy, że lepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie przez rząd pensji minimalnej. 

To nie będzie nowy ład, to będzie nowa bieda
Po wyborach pozabierają, jak i wiek emerytalny podniosą. Podnoszą wciąż ceny, tylko nie wypłaty.
A ciekawe skąd je wezmą? Pożyczą czy wydrukują?
Znowu dobiorą się do naszych pieniędzy

- pisali w komentarzach.

Nowy polski ład gwarantuje rodzicom 12 tys. zł. Jest jeden warunekNowy polski ład gwarantuje rodzicom 12 tys. zł. Jest jeden warunek

Więcej o: