Gdzie można zrealizować bon turystyczny? Trzeba pilnować terminów, by nie stracić pieniędzy

Polski bon turystyczny stanowi duży zastrzyk gotówki dla rodziców, którzy planują spędzić wczasy w Polsce. Jeżeli jednak nie dopilnują pewnych formalności, mogą stracić pieniądze.

Trwają wakacje, a wielu rodziców planuje swój urlop właśnie na termin, w którym dzieci mają wolne od szkoły. Osoby które chcą spędzić wczasy w Polsce, mogą zapłacić za nie taniej. Pozwala na to Polski Bon Turystyczny, czyli narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Rodzice, którzy chcą z niego skorzystać powinni mieć jednak na uwadze kilka kwestii.

Gdzie można zrealizować bon turystyczny?

Bon turystyczny to wsparcie dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem. Podobnie jak w przypadku świadczenia "Rodzina 500 Plus" przysługuje niezależnie od dochodów.

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności

- czytamy w informacji opublikowanej na oficjalnej stronie rządowej gov.pl.

Bonem można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terenie Polski. Można nim płacić również m.in. za pobyt w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, pensjonacie, na obozie harcerski lub kolonii.

Zobacz wideo Joanna Krupa prowadzi córkę na smyczy

Chociaż Polski Bon Turystyczny jest ważny do końca marca 2022 roku, wiele rodzin planuje wykorzystać go jeszcze latem 2021, dlatego rodzice powinni się pospieszyć. Liczba miejsc, w których można nim płacić jest ograniczona. Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny pod tym linkiem.

Polski Bon Turystyczny otrzymuje się po zarejestrowaniu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. System umożliwia łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych, bon aktywuje się w systemie teleinformatycznym. Aby zapłacić bonem, należy okazać go podczas rezerwacji pobytu w danym miejscu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA