Agnieszka Kaczorowska urodziła. Poród córeczki przebiegał w nietypowych warunkach. Niewiele kobiet się na nie decyduje

Agnieszka Kaczorowska urodziła drugie dziecko. Pokazała fanom zdjęcie ze szpitala. "Czuję się niewiarygodnie spełniona i szczęśliwa" - przekonuje dumna mama.

Agnieszka Kaczorowska-Pela w styczniu ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny przyniosło jej wiele radości. Cały proces ciąży dokumetnowała na swoim profilu na Instagramie, dzieląc się z fanami estetycznymi zdjęciami i różnymi przemyśleniami. W marcu gwiazda "Klanu" poinformowała, że urodzi dziewczynkę, której nada imię Gabriela.

Agnieszka Kaczorowska urodziła dziecko

W czwartek 29 lipca Agnieszka Kaczorowska pokazała fanom pierwsze zdjęcie z córką. Pozowała na nim uśmiechnięta, siedząc na szpitalnym łóżku i tuląc dziewczynkę do piersi.

To było coś niesamowitego i błyskawicznego! Za mną kompletnie inny poród niż 2 lata temu… taki wymarzony, upragniony. Taki poród po którym czuję się heroską! Po raz kolejny przekonałam się, że mój mąż to moja druga połowa. W porodzie również! Urodziliśmy Gabi razem i to było przepiękne przeżycie!

- opisała zdjęcie.

Tancerka zdradziła, że zdecydowała się na poród w Centrum Porodów Naturalnych w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie. To drugie tego typu miejsce w Warszawie, umożliwiające kobiecie naturalny poród w domowych warunkach. Porody odbywają się tam w sterylnych warunkach, ale bez znieczulenia. Stosowane są tam tylko i wyłącznie  naturalne metody stymulacji czynności skurczowej, takie jak:

  • masaż rozluźniający ciało i zmniejszający ból
  • tens, czyli metoda przezskórnej stymulacji nerwów
  • hipnobirthing - hipnoza w porodzie
  • imersja wodna w basenie porodowym lub pod prysznicem

Agnieszka Kaczorowska z rodzinąAgnieszka Kaczorowska przygotowuje wyprawkę. Dwa łóżeczka, kocyki, rożki. "Teraz jest inaczej, niż za pierwszym razem"

Zobacz wideo Joanna Krupa prowadzi córkę na smyczy

W szpitalu znajdują się apartamenty wyposażone w salę porodów naturalnych oraz baseny porodowe. Są kameralne i mają przypominać pacjentką domowe warunki.

To obłędne miejsce na piękny naturalny poród. Dziękuję całemu Personelowi oraz Dyrekcji Szpitala za opiekę w iście domowej atmosferze. Natura jest niesamowita. A kobieta jest siłą!

- stwierdziła Agnieszka Kaczorowska-Pela.

Pod zdjęciem mamy z dzieckiem pojawiła się masa komentarzy z gratulacjami od przyjaciół oraz fanów.

Gratulacje! Jesteś heroską i wspaniałą kobietą
Kochana, ogromne gratulacje!
Gratuluję drugiej słodyczy. Dużo zdrówka i jak najwięcej przespanych nocy
Ale cudny widok

- komentowali internauci.

 

"Bezstresowe przyjście na świat dziecka"

O tym, że Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego stworzył specjalne miejsce dla kobiet, które marzą o porodzie naturalnym w warunkach domowych, pisaliśmy w 2019 roku. To drugi tego typu oddział w stolicy. Pierwszy, Przyszpitalny Dom Narodzin, powstał w 2012 roku w Szpitalu Specjalistycznym Św. Zofii przy ul. Żelaznej. 

Miejski Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny przy ul. MadalińskiegoMiejski Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego Materiał - biuro prasowe

Szpital oferuje możliwość porodu w wodzie, który jest bezpieczny dla mamy i dziecka. Podczas porodu woda wymieniana jest na bieżąco - tak, by przez cały czas miała temperaturę 36-37 stopni Celsjusza. Cały poród odbywa się w sterylnych warunkach. Stosowane są jednak wyłącznie naturalne metody stymulacji czynności skurczowej:

  • masaż rozluźniający ciało i zmniejszający ból
  • tens, czyli metoda przezskórnej stymulacji nerwów
  • hipnobirthing - hipnoza w porodzie
  • imersja wodna w basenie porodowym lub pod prysznicem.

Więcej informacji w artykule: Szpital na Madalińskiego otworzył Centrum Porodów Naturalnych. Bezpłatne "bezstresowe przyjście na świat dziecka"

Ojciec parodiuje córkę na TikToku. Jego filmiki to hit wśród rodzicówCórka chciała być gwiazdą TikToka. Nikt nie spodziewał się, co zrobi jej ojciec

Więcej o: