1000 plus na dziecko. Niebawem rodzice dostaną zastrzyk gotówki. Jest jeden warunek

1000 plus na dziecko jest możliwe, ale tylko w określonych sytuacjach. Wszystko za sprawą Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Nowe świadczenie ma wejść w życie już w 2022 roku.

Program "Rodzina 500 plus" jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Świadczenie gwarantuje rodzicom 500 zł. Pieniądze otrzymują co miesiąc, aż do ukończenia przez dziecko 18. roku życia.

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Programie "Rodzina 500 plus", od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Rozszerzona formuła Programu pozwala na poprawę jakości życia wszystkich polskich rodzin mających dzieci na utrzymaniu i stanowi dopełnienie kompleksowej polityki państwa wobec rodzin

- czytamy na oficjalnej stronie rządowej gov.pl.

1000 plus na dziecko

Wielu rodziców szuka informacji o waloryzacji świadczenia. Chociaż go nie zapowiedziano, okazuje się, że niektórzy niebawem dostaną aż 1000 zł na dziecko. Wszystko za sprawą Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, który wejdzie w życie już w 2022 roku.

List otwarty przeciwko 'lex Czarnek'. Podpisało go kilkadziesiąt organizacji"Lex Czarnek" ma grono przeciwników. "To szkodliwe dla uczniów"

Zobacz wideo Joanna Krupa prowadzi córkę na smyczy

To nowe świadczenie zapisane w ramach Polskiego Ładu. Dzięki niemu rodzice będą mogli otrzymać 12 tys. zł na dziecko. To do nich będzie należała decyzja, czy wolą otrzymywać 500 zł miesięcznie przez dwa lata, czy tysiąc złotych przez rok. Korzystając z tego świadczenia, można równocześnie pobierać 500 plus, co zagwarantowałoby im 1000 zł przez dwa lata na dziecko miesięcznie lub 1500 zł przez rok. Żeby skorzystać z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, trzeba jednak spełnić pewien warunek. Chodzi o liczbę dzieci.

W wyniku naszych rozmów i konsultacji z Polakami zdecydowaliśmy, że ma obejmować już te dzieci, które w 2022 r. będą drugimi dziećmi i będą w wieku 12 do 36 miesięcy. Czyli skutki finansowe dla rodzin, czyli to wsparcie będzie w roku 2022

- mówiła na antenie Radia Wrocław minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków oraz wypłatą Rodzicielskiego Kapitału Opiekuńczego zajmie się ZUS. Ustawa zakłada całkowitą cyfryzację tego procesu, co oznacza, że wnioski oraz załączniki do nich będą składane za pomocą tych samych systemów teleinformatycznych, jak w przypadku wniosków o świadczenie "Dobry Start" (300 plus) i oraz świadczenie wychowawcze (500 plus).

Poszerzona plaża w Międzyzdrojach w pierwszy weekend wakacji 2021Bon turystyczny. Do kiedy ważny? 75 proc. Polaków spędzi urlop w Polsce

Więcej o: