Jak złożyć wniosek na bon turystyczny? Rodzice powinni pilnować terminów

Bon turystyczny to spora oszczędność dla rodziców, którzy zamierzają wybrać się na wczas z dzieckiem. Żeby z niego skorzystać, powinni jednak pamiętać o kilku kwestiach.

Trwają wakacje, a wielu rodziców dopasowało urlopy w taki sposób, by wykorzystać je, kiedy ich pociechy mają letnie wolne. Ci, którzy zaplanowali rodzinne wczasy na terenie Polski, mogą sporo zaoszczędzić. Wszystko za sprawą Polskiego Bon Turystycznego.

Jak złożyć wniosek na bon turystyczny?

Polski Bom Turystyczny to narzędzie, które zostało wprowadzone, by wesprzeć polskie rodziny i pomóc branży turystycznej w okresie pandemii COVID-19.

Bon turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności 

- czytamy w informacji opublikowanej na oficjalnej stronie rządowej gov.pl.

Na dofinansowanie mogą liczyć jedynie rodzice planujący wczasy w kraju. Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego.

Mama trojga dzieci pokazuje zmiany, jakie zaszły w jej ciele po ciążachMama trójki dzieci pokazuje, jak zmienia się ciało po porodzie. "Już nie wstydzę się swojej miękkości"

Zobacz wideo Joanna Krupa prowadzi córkę na smyczy

Polski Bom Turystyczny ma formę bonu, który można wykorzystać do końca marca 2022 roku. WielU osobom zależy, aby skorzystać z niego latem, dlatego rodzice powinni się pospieszyć. Bonem można opłacić m.in. pobyt w hotelu, gospodarstwie, pensjonacie, na obozie harcerskim lub kolonii. Mogą nim płacić rodziny z co najmniej jedynym dzieckiem oraz rodziny z dziećmi niepełnoprawnymi. Podobnie jak w przypadku programu "Rodzina 500 Plus", bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów.

Przed rezerwacją wakacji, należy zapoznać się z katalogiem branży turystycznej, która pozwala na zapłacenie bonem. Jest dostępna pod tym linkiem. Rodzice otrzymają bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Łatwą rejestrację można wykonać  m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Aby zapłacić nim za wakacje, należ pokazać bon podczas rezerwacji pobytu w danym miejscu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Turyści znaleźli w Łebie list w butelce. Zawierał wzruszające słowa ojca do zmarłej córkiW Łebie znaleziono list w butelce. Zawierał wzruszające słowa ojca do zmarłej córki

Więcej o: