Córka Meghan i Harry'ego w kolejce do objęcia brytyjskiego tronu. Wydano oficjalne oświadczenie w tej sprawie

Lilibet Diana, córka Meghan Markle i księcia Harry'ego została uwzględniona w kolejce do brytyjskiego tronu. Płac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że dziewczynka została dodana na oficjalną listę do sukcesji brytyjskiego tronu.

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor urodziła się dwa miesiące temu, a dokładnie 4 czerwca. Teraz dziewczynka została dodana na oficjalną listę sukcesorów brytyjskiego tronu. Lilibet jest ósma w kolejce po koronę.

Lilibet Diana nie ma tytułu szlacheckiego

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor dostała imiona w hołdzie po prababci, Elżbiecie II, oraz zmarłej babci, Dianie Spencer. Córka Meghan i Harry'ego jest drugą osobą, zaraz po swoim bracie, która w hierarchii dziedziczenia nie ma żadnego tytułu szlacheckiego. Sussexowie nie zgodzili się, by ich syn był tytułowany hrabią lub gryfem. Podobnie zrobili w przypadku córki.  Ale to nie wyklucza prawa do objęcia tronu. 

Archie i Lilibet są kolejno na siódmym i ósmym miejscu do brytyjskiego tronu. Wszystko dzięki "błękitnej krwi" ze strony księcia Harry'ego, ich ojca

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta "jest zmęczona nieporozumieniami". Chce więcej czasu spędzać z prawnukami

Media niedawno zwracały uwagę na brak Lilibet na liście sukcesorów. Archie, został wpisany tam zaledwie 15 dni po jego narodzinach (w maju 2019 r.). Pałac Buckingham jednak zaraz po donosach różnych mediów opublikował na stronie internetowej nową wersję dokumentu.

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Meghan Markle i książę Harry wyłamali się z wielu tradycji obowiązujących w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Teraz planują chyba zrobić to po raz kolejny. Zgodnie z oficjalnym protokołem wszystkie "royal babies" muszą być chrzczone w królewskich kaplicach, ale zważywszy na fakt, że Meghan Markle i książę Harry odcięli się od mieszkającej w pałacu rodziny, ten zwyczaj ich nie obowiązuje. Informator portalu "New Idea" powiedział, że parze zależy na skromnej, kameralnej uroczystości. Kate Middleton jest zdruzgotana ich pomysłem dotyczącym chrztu Lilibet. Zobacz: Kate Middleton nie pojawi się na chrzcie córki Meghan i Harry'ego? Jest zdruzgotana pomysłem na uroczystość

Więcej o: