Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? "Rodziny z dziećmi i tak korzystałyby z noclegów"

Pierwszy miesiąc wakacji już za nami, a wiele rodzin wciąż ma do wykorzystania bon turystyczny. Wsparcie dla rodziców w sfinansowaniu wypoczynku nie jest jednak bezterminowe. Ci, którzy nie wykorzystają go do dnia wyznaczonego przez rząd, stracą 500 złotych na wakacje. Do kiedy zatem można aktywować bon turystyczny? Odpowiadamy.

W 2020 roku rząd w ramach wsparcia dla rodzin uruchomił bon turystyczny. Niestety przez długi czas nie można było go zrealizować. Z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń, zaczął działać dopiero w drugiej połowie roku. Wciąż wiele osób nie zdążyło z niego skorzystać, a czasu pozostało już coraz mniej. Zgodnie z założeniem rządu, była to inicjatywa jednorazowa i już niedługo dobiegnie końca.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny?

Zgodnie z zapowiedzią rządu bon traci ważność z końcem marca 2022 roku. W rozmowie z Rzeczpospolita.pl Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki oznajmił, że choć bon turystyczny jest z nami już ponad rok, niewiele zmienił w sytuacji krajowej turystyki.

Nie zauważyłem, żeby bon przyczynił się do wzrostu popytu na usługi turystyczne. To wsparcie, z którego korzystają głównie hotelarze. Przez kilka miesięcy hotele były zamknięte. Jest też wykorzystywany głównie w sezonie letnim. W tym czasie rodziny z dziećmi i tak korzystałyby z noclegów

- stwierdził. Następnie dodał, że ze względu na obostrzenia niemożliwe było wsparcie przedsiębiorców poza sezonem wakacyjnym.

Pieniądze900 plus zajmie miejsce 500 plus? Tak, ale nie dla wszystkich. "Rozdawnictwo wystartowało"

Mam nadzieję, że ważność bonu zostanie wydłużona. Może przyczyni się jeszcze do zwiększenia popytu poza sezonem, na co bardzo liczymy. Szczególnie dotknięty sektor organizatorów wycieczek szkolnych mógłby być beneficjentem bonu we wrześniu

- powiedział. 

Z bonu skorzystać może każda rodzina bez względu na swoje dochody. Z danych Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że prawo do bonu ma niemal 6,5 mln dzieci.

Najpopularniejsze imiona 2021Najpopularniejsze imiona 2021. Z rankingu może zniknąć "wojownik" i "napawająca radością"

Więcej o: